Позаземне життя (інопланетне життя)
Позаземне життя (інопланетне життя) - гіпотетична форма життя, що виникла та існує за межами Землі. Є предметом вивчення астробіології. Таке гіпотетичне життя може бути представлене як звичайним одноклітинним життям, так і теоретично істотами, які цивілізаційно набагато більш прогресивніші, ніж людство. Існує спеціальне рівняння Дрейка призначене для оцінки числа позаземних цивілізацій в Галактиці і шанс людства вступити з ними у контакт.
З середини XX-го століття ведуться активні постійні дослідження для пошуку ознак позаземного життя. Вони включають в себе пошук доказів існування на теперішній момент або у минулому. Популярними методами пошуку є аналіз даних отриманих телескопами, радіо хвиль та зразків космічних тіл.
Концепція позаземного життя та особливо позаземного розуму, зробила великий культурний вплив, головним чином в творах наукової фантастики. За ці роки наукова фантастика представила ряд теоретичних ідей, кожна з яких має широкий спектр можливостей. Багато фантастичних творів призвели до появи зацікавленості серед широких мас суспільства у питаннях позаземного життя. Серед частини вчених велику занепокоєність викликають спроби спілкування з позаземним розумом за допомогою радіосигналів, так як це може вказати на місце розташування Землі, що зробить можливим вторгнення інопланетян у майбутньому.
Новини та статті за темою:
У нашій Галактиці, мільярди планет схожих на Землю
Згідно нового дослідження понад 60 млрд зірок у нашій галактиці, мають планети схожі на Землю, що знаходяться в зоні життя
Складна органіка могла утворитися в протопланетному диску
Органічні молекули - потенційні попередники життя на Землі - могли бути синтезовані в космосі. Утворення необхідних для життя молекул - частина звичайного процесу формування планет
Поширенні уявлення про інопланетян помилкові
Наше розуміння розумного життя і технічно розвинутої цивілізації можуть бути сильно обмеженими. Голлівудські інопланетяни, і їх сприйняття в масовій культурі - це, називаючи речі своїми іменами, катастрофічний провал уяви.
Вчені знайшли на супутнику Юпітера Європі "їжу" для бактерій
Вчені виявили на супутнику Юпітера Європі великі запаси перекису водню - потенційного джерела енергії для бактерій-екстремофілів, які можуть мешкати в підлідному океані цього супутника.