Дивовижні ефекти космічних ракет

Що гасить вода, яку подають на стартовий стіл перед запуском ракети? Шматки чого від цієї ракети буквально відвалюються під час польоту? Що за дивовижні медузи з'являються в небі після пусків, змушуючи буквально сотні людей публікувати фотографії цих, як їм здається, НЛО?

Дивитися далі >>

Все про місію Perseverance (Mars 2020)

Вже незабаром на Червону планету відправиться черговий марсохід NASA. У цьому відео ми зібрали ключову інформацію про місію: її наукові завдання, інструменти, які допоможуть ці завдання вирішити. Розповімо про те, в чому полягає відмінність між Curiosity і Perseverance. І про те, для чого на Марс вирушає справжній вертоліт.

Дивитися далі >>

Таємниця Європи та її розгадка: Все про місію Європа Кліпер

Europa Clipper, мабуть, є найбільш амбітною і серйозної місією з пошуку умов для позаземного життя в Сонячній Системі. Апарат планують запустити в 23-24 році, його подорож до супутника Юпітера займе близько шести років, а наукова місія триватиме три роки. Проте, вже зараз Європа Кліпер майже готовий до старту. Залишається чекати вдалого моменту та потрібної ракети.

Дивитися далі >>

Марсоходи, що змінили все. Історія місії Spirit та Opportunity

Марсоходи NASA Spirit і Opportunity були відправлені до Марса в 2003-му році. Спочатку планувалося, що вони пропрацюють на Червоній планеті 90 сол. Однак «живучість» роверів в результаті здивувала навіть їх творців: за 6 та 14 років роботи вони зробили величезну кількість відкриттів, показали, що на Марсі могли перебувати вода в рідкому вигляді і просте життя. А ще - стали проміжним етапом між міні-ровером Соджорнер і справжньою марсіанською лабораторією Curiosity.

Дивитися далі >>

Як ми знайшли чорну діру в центрі галактики Чумацький шлях?

Надмасивну чорну діру Стрілець А* в центрі нашої галактики Чумацький шлях було виявлено досить давно. Її вивченням займаються тисячі астрономів з усього світу, задіяні сотні обсерваторій і телескопів. Все - заради розгадки таємниці чорної діри. У цьому 20-хвилинному фільмі ми з вами зануримося в оточення Стрільця А*: дослідимо найближчі до об'єкта зірки, їхні траєкторії і теорії появи поряд з настільки екстремальним об'єктом.

Дивитися далі >>

Які бувають навколоземні орбіти?

Які бувають навколоземні орбіти?

Дивитися далі >>

Що під поверхнею Сонця?

Неймовірна 3D-візуалізація процесів, що відбуваються безпосередньо під поверхнею нашої зірки. Лінії магнітних полів, що підіймаються крізь поверхню. Світлі та темні плями в зовнішній атмосфері Сонця.

Дивитися далі >>

Подорож у чорну діру

Чорні діри ще до недавнього часу залишалися об’єктами, які не спостерігалися безпосередньо, аж доки у 2019 році не було отримано зображення тіні чорної діри в центрі галактики M87. Тож, ці об’єкти реальні. Що буде, якщо потрапити в чорну діру?

Дивитися далі >>

Чи можна рухатися швидше, ніж світло

Насамперед, швидкість світла – фундаментальна фізична стала, швидкість поширення електромагнітної взаємодії у вакуумі. Інше значення – швидкість поширення електромагнітних хвиль, включно зі світлом, у певному середовищі (вакуумі, наприклад). Але чи можна рухатися швидше, ніж світло у вакуумі?

Дивитися далі >>

А що, як Земля припинить обертатися

Земля обертається навколо власної осі. Але що буде, якщо планета раптом припинить своє обертання? Звісно, такий сценарій неможливий, та все ж…

Дивитися далі >>

Як посадити "Спейс Шатл"... з космосу

«Спейс Шатл» («Спейс Шаттл») – американський багаторазовий транспортний космічний корабель або колишня американська програма пілотованих польотів на системі космічних запусків багаторазового використання, що належить до надважких ракет-носіїв. «Човники» літали з 1981 по 2011 роки. Усього було здійснено 135 місій, з який 2 завершилися аваріями (одна – одразу після запуску, інша – на етапі зниження перед посадкою).

Дивитися далі >>

Цікаві факти про Венеру

Венера — друга планета Сонячної системи. Вона дуже близька за розмірами до Землі. На відміну від Землі, ця планета майже не має магнітного поля. Вчені припускають, що атмосфера Венери постійно поповнюється вулканічними виверженнями.

Дивитися далі >>

Хвилинка Марсу: чи бувають на Марсі землетруси?

Хвилинка Марсу: чи бувають на Марсі землетруси?

Дивитися далі >>

Програма Артеміда: Як NASA повертається на Місяць

Програма Артеміда: Як NASA повертається на Місяць

Дивитися далі >>

Всі висновки місії Касіні: Неймовірна подорож до Сатурна

Місію Кассіні-Гюйгенс можна заслужено вважати одним з найуспішніших міжпланетних проектів людства з вивчення зовнішньої Сонячної системи. За 20 років роботи апарат встиг налітати майже 8 мільярдів кілометрів, передав на землю понад 600 Гбайт даних, відкрив нові супутники і кільця Сатурна, дозволив розглянути вкриту туманом поверхню Титана і пролетів крізь гейзери з водяного льоду Енцелада.

Дивитися далі >>

Що ми дізналися про Юпітер? Проміжні підсумки програми Юнона

Минулого літа міcію Юнона, що виконала на той момент 12 близьких прольотів біля Юпітера, продовжили ще на три роки - до літа 2021го. В цьому відео ми підбиваємо проміжні підсумки на той момент і розповідаємо вам про те, які несподівані дані про Юпітері Юнона нам подарувала.

Дивитися далі >>

2 НЕВІДОМІ ОБЛАСТІ СОНЦЯ: Місія Solar Orbiter

З тих пір як ми направили на Сонце лінзи космічних апаратів, на їх знімках відсутні дві області нашої зірки. Два полюси Сонця ніколи не наносилися на карту, тому що всі побудовані нами сонячні зонди знаходилися в площині екліптики - приблизно площині сонячного екватора, у якій обертаються все планети. Але запуск нової місії ESA та NASA нарешті дозволить нам сфотографувати невідоме.

Дивитися далі >>

Що відкрив телескоп Габбла?

Вебкаст від NASA та ESO розповість нам про роль телескопа Габбла в дослідженні народження планет, зірок, темної енергії та темної матерії.

Дивитися далі >>

Неймовірна подорож Аполлона-12

Фільм розповість про місію Аполлон-12, з перших секунд зльоту та до успішної посадки в океан на Землі. Ви побачите неймовірні знімки та відеозаписи цієї важливої та небезпечної подорожі.

Дивитися далі >>

Неймовірна ефективність чорних дір

У цьому відео ви дізнаєтеся, які існують способи найефективнішого перетворення маси в енергію. Хімічні реакції та ядерні реакції можуть здаватися достатньо хорошим вибором, але чорні діри, як об’єкти з екстремальними фізичними властивостями, можуть стати в нагоді.

Дивитися далі >>

  • «
  • 1 (current)
  • 2
  • »