Цікаві факти про Венеру

Венера — друга планета Сонячної системи. Вона дуже близька за розмірами до Землі. На відміну від Землі, ця планета майже не має магнітного поля. Вчені припускають, що атмосфера Венери постійно поповнюється вулканічними виверженнями.

Дивитися далі >>

Хвилинка Марсу: чи бувають на Марсі землетруси?

Хвилинка Марсу: чи бувають на Марсі землетруси?

Дивитися далі >>

Програма Артеміда: Як NASA повертається на Місяць

Програма Артеміда: Як NASA повертається на Місяць

Дивитися далі >>

Всі висновки місії Касіні: Неймовірна подорож до Сатурна

Місію Кассіні-Гюйгенс можна заслужено вважати одним з найуспішніших міжпланетних проектів людства з вивчення зовнішньої Сонячної системи. За 20 років роботи апарат встиг налітати майже 8 мільярдів кілометрів, передав на землю понад 600 Гбайт даних, відкрив нові супутники і кільця Сатурна, дозволив розглянути вкриту туманом поверхню Титана і пролетів крізь гейзери з водяного льоду Енцелада.

Дивитися далі >>

Що ми дізналися про Юпітер? Проміжні підсумки програми Юнона

Минулого літа міcію Юнона, що виконала на той момент 12 близьких прольотів біля Юпітера, продовжили ще на три роки - до літа 2021го. В цьому відео ми підбиваємо проміжні підсумки на той момент і розповідаємо вам про те, які несподівані дані про Юпітері Юнона нам подарувала.

Дивитися далі >>

2 НЕВІДОМІ ОБЛАСТІ СОНЦЯ: Місія Solar Orbiter

З тих пір як ми направили на Сонце лінзи космічних апаратів, на їх знімках відсутні дві області нашої зірки. Два полюси Сонця ніколи не наносилися на карту, тому що всі побудовані нами сонячні зонди знаходилися в площині екліптики - приблизно площині сонячного екватора, у якій обертаються все планети. Але запуск нової місії ESA та NASA нарешті дозволить нам сфотографувати невідоме.

Дивитися далі >>

Що відкрив телескоп Габбла?

Вебкаст від NASA та ESO розповість нам про роль телескопа Габбла в дослідженні народження планет, зірок, темної енергії та темної матерії.

Дивитися далі >>

Неймовірна подорож Аполлона-12

Фільм розповість про місію Аполлон-12, з перших секунд зльоту та до успішної посадки в океан на Землі. Ви побачите неймовірні знімки та відеозаписи цієї важливої та небезпечної подорожі.

Дивитися далі >>

Неймовірна ефективність чорних дір

У цьому відео ви дізнаєтеся, які існують способи найефективнішого перетворення маси в енергію. Хімічні реакції та ядерні реакції можуть здаватися достатньо хорошим вибором, але чорні діри, як об’єкти з екстремальними фізичними властивостями, можуть стати в нагоді.

Дивитися далі >>

Як розширюється Всесвіт

Космічне життя Всесвіту почалося з Великого вибуху майже 14 мільярдів років тому, і відто́ді Всесвіт розширюється. Але у чо́му або у що він розширюється?

Дивитися далі >>

Чому Сонячна система плоска

Усім відомо, що Сонячна система плоска (пласка́), але яким чином вона стала такою? Чи є у цьому сенсі наша зояна система унікальною?

Дивитися далі >>

Зникнення інформації в чорній дірі

Зникнення інформації в чорній дірі - явище, яке має відбуватися в чорній дірі, якщо вона дійсно підкоряється термодинамічному опису, запропонованому Стівеном Хокінгом. Це явище, однак, несумісне із загальними принципами квантової механіки і тому є серйозною проблемою, що стоїть перед квантової гравітацією. З іншого боку, теорема про «відсутність волосся в чорних дір» стверджує, що всі чорні діри описуються гравітаційними й електромагнітними рівняннями Айнштайна-Максвелла в ЗТВ і цілком можуть характеризуватися лише трьома спостережуваними ззовні класичними параметрами: масою, електричним зарядом і кутовим моментом. Вся інша інформація (для якої «волосся» є метафорою) про речовину, яка утворила чорну діру, або поглинається нею, зникає за горизонтом подій чорної діри, отже, постійно недоступна для зовнішнього спостереження.

Дивитися далі >>

Що таке карликова планета

Карликові планети багато в чому схожі на звичайні планети. То у чому ж різниця? Дізнайтеся за 60 секунд.

Дивитися далі >>

Космічні камені

Існує багато назв, пов'язаних із космічними каменями. Тож яка між ними різниця? Приєднуйтесь до Грінвічської Королівської обсерваторії, щоб з'ясувати це. Астрономи також досліджують, як космічні камені можуть розповісти нам про нашу власну планету Земля

Дивитися далі >>

Чи може чорна діра бути знищена

Чорні діри є одними з найбільш руйнівних об'єктів у Всесвіті. Будь-який об'єкт, який наблизиться до сингулярності в центрі чорної діри - чи то астероїд, чи то планета, чи то зірка - ризикує бути розірваним на частини екстремальним гравітаційним полем чорної діри.

Дивитися далі >>

Чи зможемо ми вижити в тривалій космічній подорожі

Тривала подорож в космосі для організму людини не минає безслідно: в невагомості сповільнюється ріст м'язів і кісток, а високі дози радіації призводять до незворотних мутацій. У міру того, як ми все частіше думаємо про еру космічних польотів, передл нами постає важливе запитання: «Навіть якщо ми і покинемо навколоземну орбіту, то чи зможемо адаптуватися до екстремальних умов космосу?»

Дивитися далі >>

Як ми знаємо, що чорні діри існують

Якщо ви чули лише́ одну річ про чорні діри, це, ймовірно, те, що як тільки що-не́будь потрапить всере́дину горизонту поді́й чорної діри́, нічого, навіть світло, не зможе вийти звідти. Тут природним буде здивуватися: оскільки ніщо не може вирватися з чорної діри, я́к ми можемо спостерігати їх? Як ми дізналися, що вони взагалі існу́ють?

Дивитися далі >>

Справжня наука про паралельні всесвіти

Коротко про сучасні теорії паралельних всесвітів - про мультивсесвіт

Дивитися далі >>

Як ми знаємо, скільки років Сонцю

Який вік Сонця? Як ми дізналися вік Сонця? На скільки ще вистачить "палива" нашій зорі до того, як вона поглине внутрішні планети під час свого розширення? На усі ці запитання ви отримаєте відповіді у цьому чудовому відео від астрономів Royal Museums Greenwich.

Дивитися далі >>

Чому небо блакитне

Чому небо блакитне, а Сонце жовте? Відповідь на це запитання не таке проста, як може здаватися. Спробуємо розібратися.

Дивитися далі >>

  • «
  • 1 (current)
  • 2
  • »