У нашій Галактиці, мільярди планет схожих на Землю

Згідно нового дослідження європейських учених, землеподібні планети в «зоні життя» мають третина всіх відомих зірок нашої Галактики. Тобто кількість таких світів тільки в Чумацькому Шляху у багато разів більше, ніж людей на Землі.

«Наші нові спостереження, проведені за допомогою HARPS, інструменту Європейської південної обсерваторії, показують, що 40% всіх червоних карликів мають «суперземлі», що обертаються в зоні життя, і на їх поверхнях може існувати рідка вода», - заявив днями Ксавьє Бонфім з Інституту планетології та астрофізики в Греноблі (Франція), який очолював команду, що аналізувала результати спостережень. Червоні карлики надзвичайно поширені; тільки в Чумацькому Шляху їх близько 160 млрд, отже таких планет у нашій Галактиці десятки мільярдів.

Це перша пряма оцінка числа планет земного типу в Галактиці, після визнання науковим співтовариством того, що у кожної зірки в нічному небі є як мінімум одна планета. За новими оцінками, в безпосередній близькості від нашої Сонячної системи (30 світлових років) знаходиться приблизно сотня планет земного типу, розташованих в зоні життя.

Дослідження, яке проводило Європейське космічного агентства (ЄКА), протягом шести років збирало дані про екзопланети навколо червоних карликів спектрального класу M. Вони менші і холодніші за Сонце, але дуже поширені і довгоживучі: давно відомо, що чим гарячіша і більша зірка, тим менший її життєвий цикл, і навпаки.

За результатами дослідження понад 60 млрд червоних карликів, мають землеподібні планети в зоні життя. Більш того, на думку вчених, газові гіганти навколо червоних карликів утворюються значно рідше землеподібних планет - з імовірністю 12%.

Сучасні оцінки числа зірок у Галактиці коливаються від 200 до 400 млрд, значна їх частина входить в подвійні та потрійні зоряні системи.

 


Ключові слова: