НЛО

Офіційна наука скептично ставиться до можливості існування НЛО, проте не відкидає існування позаземного життя у Всесвіті. Більшість так званих повідомлень про НЛО є вигадками, мареннями або пояснюються за допомогою науки, як атмосферні чи астрономічні явища

Що ж таке НЛО? (історична довідка)

Непізнаний літаючий об'єкт (НЛО) - cпочатку цим словом називали будь-яке незрозуміле явище, яке спостерігалося в атмосфері.

Зараз у масовій культурі НЛО асоціюється з космічним апаратом позаземних цивілізацій. Уфологи закріпили за літальними апаратами інопланетян термін - UFO.

Відомий дослідник феномена Джозеф Аллен Хайнек дав таке визначення НЛО: “Об'єкт, який спостерігається у небі або на земній поверхні; феномен, примара; траєкторія, загальна динаміка і характер свічення якого не піддається логічному, загальноприйнятому поясненню; залишається таємницею для очевидців”

Історію НЛО можна розділити на 2 періоди:
1 період - це шлях від глибокої давнини до сорокових років ХХ століття.
2 період, починаючи з 1947 р.

Чому такі дивні рамки? Все дуже просто. переломним моментом в історії вивчення НЛО стала нібито аварія в Розуеллі(США) в 1947 році.

Легенди про літаючі об'єкти одні з найдавніших. Дивні об'єкти в небі завжди цікавили людей, часом навіть викликали паніку. Давні тексти зберегли багато розповідей про прибульців. Китайський дослідник Чі Пенлао з пекінського університету описує загадкові малюнки в горах Хунань та на острові посередині озера Тунгтинь. Датовані приблизно 4500 роком до нашої ери, наскальні малюнки на граніті зображують людину з величезним тулубом, циліндричний об'єкт у небі та схожий на нього предмет, але вже на землі. Аналогічні речі можна побачити й на сахарському нагір'ї в Тасилі, і в перуанському храмі Тиаунако.

Біблійний пророк Ієзекіль нібито бачив у небі дивну машину, що приземлилася в Халдеї (зараз це територія Іраку) в 593 році до нашої ери.

У старих хроніках збереглося безліч описів світлих дисків, видимих на небі вдень або ж вогнів, помітних уночі, які спостерігали в часи Римської імперії. У деяких випадках описані навіть істоти, які пов'язані з цими дивними об'єктами. Часто згадується у давніх рукописах про те, що землян відвідували «люди в білому одягу», які прийшли з далека; також часто спостерігалися щити, що літали, два Місяця. Всі ці факти (насправді їх кілька сотень) є цікавими для вивчення сучасними уфологами. Потрібно враховувати, що частина свідчень взагалі не дійшла до нас.

Наприклад, 6 березня 1716 року астроном Галлей спостерігав об'єкт, який освічував небо протягом двох годин так сильно, що можна було читати друкований текст. По закінченні двох годин яскравість зменшилася.

У середині ХІХ сторіччя спостерігалася не тільки велика кількість об'єктів, що перетинали диски Місяця й Сонця, але часто описувалися об'єкти, які мали форму сигари, диска чи сфери, та перебували на землі.

Весною 1909 року набув широкого розголосу нібито опис посадки НЛО та «істот», які перебували біля цього об'єкта. Свідок, містер Летбридж, стверджував, що під час прогулянки уздовж дороги він помітив великий циліндричний об'єкт, поблизу якого «перебували два чоловіки, одягнені в хутряні пальто». Вони, побачили свідка, збуджено закричали, вскочили в апарат і зникли з неймовірною швидкістю. Подія відбувалася нібито 18 травня о 23:00 год в Кефілі, Уельс. Цей інцидент був описаний в «Дейлі мейл» 20 травня 1909 року.

Починаючи з 1947 року неможливо навіть перелічити всі випадки 'зустрічей' з НЛО - вийшла б багатотомна праця.

Як у старих, так і в сучасних повідомленнях, йдеться про літаючі диски в небі та про об'єкти, які спостерігалися на землі і на морі. Однак тільки в наш час вони стали асоціюватися з так званими «прибульцями» і ідеєю космічних міжзоряних подорожей.