Підписуйтесь та слідкуйте за свіжими новинами про космос, цікавими статтями та іншими оновленнями на сайті за допомогою Twitter

Вчені знайшли на супутнику Юпітера Європі "їжу" для бактерій

Вчені виявили на супутнику Юпітера Європі великі запаси перекису водню - потенційного джерела енергії для бактерій-екстремофілів, які можуть мешкати в підлідному океані цього супутника, повідомляє прес-служба Лабораторії реактивного руху НАСА.

"Життя в тих формах, у яких ми його знаємо, потребує рідкої води, та таких елементів, як вуглець, азот, фосфор і сірка, а також деяких типів хімічних сполук або енергії для забезпечення життєвих процесів. На Європі є рідка вода та ці елементи, і ми думаємо, що такі сполуки, як перекис водню, можуть відігравати важливу роль у забезпеченні енергією живих організмів. Доступність речовин-оксидантів, таких як перекис, на Землі відіграло важливу роль в появі складного багатоклітинного життя ", - сказав співробітник лабораторії Кевін Хенд, провідний автор дослідження, опублікованого в Astrophysical Journal Letters.

На Європі - одному з чотирьох найбільших супутників Юпітера, відкритих ще Галілеєм, під багатокілометрових шаром льоду існує океан рідкої води. Вчені вважають океан Європи одним з вірогідних притулків позаземного життя.

Хенд і і його колега Майк Браун (Mike Brown) з Каліфорнійського технологічного інституту вивчали інфрачервоний спектр випромінювання, відбитого від крижаної поверхні Європи, за допомогою телескопа Keck II на гавайській обсерваторії імені Кека. У результаті вони виявили, що в тій півкулі Європи, яка повернута  в бік Юпітера, концентрація перекису водню відносно води досягала 0,12% (в 20 разів менше, ніж в аптечному перекису). В той же час в протилежній півкулі кількість перекису виявилася майже нульовою.

Вчені відзначають, що присутність перекису може бути важливим фактором для життя, оскільки перекис, змішуючись з водою, виділяє кисень. Реакція розкладання перекису водню може служити джерелом енергії для деяких організмів, відзначають науковці.

 


Ключові слова: Європа, Юпітер,