Знайдено найдавнішу дискову галактику


Художнє зображення DLA0817g (Диска Вульфа). Кредит: NRAO / AUI / NSF / S. Dagnello.

Вчені Інституту астрономії Товариства Макса Планка в Великобританії оголосили про відкриття найстародавнішої масивної дискової галактики DLA0817g, яка виникла всього через 1,5 мільярди років після Великого вибуху. Дане відкриття може змінити уявлення астрономів про механізми формування галактик. Стаття астрономів опублікована в журналі Nature.

Дослідники виявили галактику за допомогою комплексу радіотелескопів ALMA (Atacama Large Millimeter Array). Цей незвичайний об'єкт був названий Диском Вульфа - на честь астронома Артура Вульфа. Дана галактика стала найбільш віддаленою галактикою з обертовим диском серед всіх виявлених на даний момент. Її космологічне червоне зміщення становить 4,26. Світло від неї пролетіло 12,2 мільярда років, однак через розширення Всесвіту галактика зараз знаходиться на відстані 24,4 мільярда світлових років. Обертання відбувається зі швидкістю 272 кілометри на секунду, що можна порівняти зі швидкістю обертання Чумацького Шляху.

Згідно сучасним моделям, масивні галактики утворюються зі злиття менших по масі галактик і скупчень гарячого газу. Ці зіткнення перешкоджають формуванню дисків, характерних для Всесвіту зараз. Тому існування Диска Вульфа змусить астрономів переглянути механізми появи таких космічних об'єктів. Ймовірно, DLA0817g акумулювала холодний газ, однак питання, як галактиці вдалося зберегти стабільний диск при такій великій масі, залишається відкритим.


Вчені також виявили, що швидкість зореутворення в Диску Вульфа вдесятеро вища за швидкість зореутворення в Чумацькому Шляху.

 


Ключові слова: Галактики,

За матеріалами: https://www.soulask.com/a-space-object-that-changes-the-concept-of-the-universe-is-discovered-an-unthinkable-ancient-galaxy/