Життя на Землі, можливо, з’явилося завдяки отруті з космосу
Життя на Землі, можливо, з’явилося завдяки отруті з космосу, що розноситься по Сонячній системі астероїдами і кометами.
Формальдегід (CH2O) це безбарвний газ. Його розчиняють у воді та отримують рідину під назвою формалін, яка використовується в різних сферах людської діяльності: в будівельних матеріалах, дезінфікуючих речовинах та у бальзамуючих рідинах.
Молекули формальдегіду на нашій планеті нестійкі, вони з легкістю вступають в реакцію з великою кількістю речовин; спричиняють отруєння у людей.
У космосі формальдегід дуже поширена молекула. «Не настільки, як, скажімо, водень або вода, але все ж всюдисуща», - уточнює співавтор нового дослідження Джордж Коді з Інституту Карнегі (США).
Власне, поширеність та висока хімічна активність цієї речовини і привели вчених до думки про те, що формальдегід міг відіграти вагому роль у створенні складних, багатих вуглецем (тобто органічних) молекул, якими насичені астероїди і комети. Які в свою чергу, на думку певних дослідників, принесли на давню Землю матеріал, необхідний для виникнення життя (вуглець і воду).
Для перевірки гіпотези вчені спробували синтезувати органічні речовини, виявлені в деяких метеоритах, на основі формальдегіду. Отримана субстанція виявилася близькою за складом не лише до метеоритів, але і комети 81P/Вільда, зразок якої був захоплений в 2004 році американським апаратом Stardust.
У результаті астрономи висунули наступну гіпотезу. Давня гаряча Земля, швидше за все, знаходилася в розплавленому стані, і легкі елементи та молекули (водень, вода, вуглець), потрапляючи на її поверхню, як правило не затримувалися на Землі, та повертатися в космос. Якби вуглець, який містився в кометах та астероїдах, що падали на нашу планету, існував лише у вигляді простих молекул, його чекала б така сама доля. Але якщо вуглець потрапляв на Землю у якості складних органічних речовин на основі формальдегіду то, дані молекули були досить важкими, і тому залишалися на планеті.
Джордж Коді і його колеги нагріли органічний матеріал на основі формальдегіду до 1400° C, і він залишився неушкоджений, в той час як інші полімери на вуглецевій основі розпадалися на більш прості молекули і випаровувалися.
Ключові слова: