Виявлено три потенційно населені суперземлі

Астрофізики, що працюють з даними телескопа «Кеплер», виявили у двох зоряних системах три суперземлі, що знаходяться в потенційній зоні життя.

В системі Кеплер-62, центром якої є тьмяний карлик типу K2, виявлено п'ять екзопланет. Три з них - Кеплер-62b, Кеплер-62c, і Кеплер-62d - знаходяться на дуже близьких до своєї зірки орбітах, тому на їх поверхнях неможливе існування рідкої води. Інші дві - Кеплер-62E і Кеплер-62f розташовані в потенційно населеній зоні і, за припущенням авторів відкриття, покриті океанами.

Обидві планети відносяться до класу суперземель, причому Кеплер-62f є найменшою з тих, на поверхні якої можливе існування води - її радіус всього на 40 відсотків більше земного. Кеплер-62E трохи більше, вона знаходиться на внутрішній межі потенційно населеної зони. Планети роблять повний оборот навколо зірки за 267 і 122 земних дня відповідно.

Третя виявлена астрофізиками водна суперземля розташована в системі Кеплер-69. Система складається із зірки схожої на Сонце та двох екзопланет: гарячої Кеплер-69b та Кеплер-69с, яка знаходиться в зоні життя. Остання робить повний оборот навколо своєї зірки за 242 дні, а її радіус на 70 відсотків більше земного.

 


Ключові слова: