Виявлена найгарячіша планета

Розташована вона на відстані 279 світлових років від Землі, у сузір'ї Геркулеса. Температура на поверхні цього небесного тіла вище, ніж у деяких зірок. За розмірами її можна порівняти із Сатурном, а її маса приблизно становить 115 мас Землі. Період обертання навколо своєї зорі дорівнює 2,9 доби.

Назва нового "надгарячого" небесного тіла - HD 149026b.

Згідно з даними, отриманим від космічного інфрачервоного телескопа " Спітцер ", ця планета темна як сажа і являє собою саме справжнє пекло - 2040 градусів Цельсія . Абсолютний рекорд!

"Ми зовсім не очікували, що ця планета виявиться настільки гаряча", - говорить керівник дослідницької групи Джозеф Харрінгтон, американський астроном з Університету Центральної Флориди в Орландо.

Як з'ясувалося, планета HD 149026b практично не відбиває зоряного світла в оптичному діапазоні. Це значить, що вона зовсім чорна. При цьому тепло, що виділяє планета , настільки велике, що поблизу цей гігант , імовірно, виглядає як тліюче вугілля. Виникло припущення, що така планета повинна складатися з більш важких й тугоплавких елементів, чим які-небудь відомі небесні тіла в нашій Сонячній системі. Середня щільність HD 149026b неймовірно висока, а її ядро має масу, яка дорівнює 70-90 земним масам. Ефективно поглинати світлові промені (і тим самим сприяти розігріванню планети) могли б деякі хімічні сполуки, які містяться в розпеченій атмосфері, - ймовірно оксид титану. І при настільки високих температурах там можуть іти титанові дощі.

HD 149026b, розташована в 25 разів ближче до своєї зірки (HD 149026), чим наша Земля до Сонця, відноситься до числа так званих "транзитних планет", тобто планет, які періодично " проходять" по диску зорі, і призводять до затемнення своїх світил , з точки зору земного спостерігача.

 


Ключові слова: