Virgin Galactic за крок до туристичних польотів у космос

Приватний космічний корабель SpaceShipTwo компанії Virgin Galactic, призначений для  перевезення космічних туристів, вперше використав ракетний двигун. Сталося це вранці 29 квітня, під час тестового польоту над космопортом у Каліфорнії. SpaceShipTwo був виведений на висоту 14 км літаком WhiteKnightTwo, далі відстикувавшись космічний корабель увімкнув ракетний двигун.

Після короткого 16-секундного польоту, SpaceShipTwo досяг максимальної висоти у 17 км, після чого повернувся на Землю. Це був 26-й випробувальний політ, і перший з увімкненим ракетним двигуном.

Президент і виконавчий директор Virgin Galactic Джордж Вайтсайдз залишився задоволений випробуванням двигуна SpaceShipTwo. Він заявив: «Успішне завершення цього тесту знаменує важливий момент у розвитку нашої космічної програми. Ми приступаємо до низки подібних льотних випробувань, щоб в кінці 2013 на початку 2014 зробити перший політ в космос."

SpaceShipTwo є суборбітальним літаком, призначеним для перевезення космічних туристів на екскурсії в космос. Вартість польоту становить $ 200 000.

Хоча рейси від Virgin Galactic є суборбітальними, пасажири на висоті більше 100 км відчуватимуть невагомість та зможуть споглядати Землю з темного космосу.

Вже більше 500 осіб зареєструвалися на рейси, які будуть виконуватися з космопорту Америка в Нью-Мексико.

SpaceShipTwo був розроблений компанією Scaled Composites. Дана компанія вже має досвід у побудові суборбітальних літаків. У 2004 році її розробка - літак SpaceShipOne, піднявся на висоту у 112 км, за що Scaled Composites отримала приз у $ 10 млн від фонду «X Prize».

 


Ключові слова: