Вчені стверджують, що розкрили таємницю Тунгуського метеорита

Таємниця Тунгуського метеорита розгадана. Колосальний вибух, який стався у 1908 році та повалив цілий ліс у Сибіру на території понад 2000 км2, вибив вікна в будівлях у радіусі кількох сотень кілометрів від епіцентру вибуху, скоріш за все був викликаний зіткненням Землі з кометою.

До цього висновку прийшла група учених, що вивчає сліди водяної пари, які залишаються після ракетних двигунів "шатлів". Гіпотеза пояснює, чому після вибуху небо кілька діб світилося у далекому Лондоні, і на вулиці, навіть вночі, можна було читати. Справа в тому, що крижане ядро комети під час вибуху в атмосфері Землі випарувалося, і утворилися величезні хмари особливого типу - "ноктилюсцентні", що й означає "світяться вночі". Такі хмари, що складаються з крижаних кристалів, формуються при низьких температурах у верхніх шарах атмосфери і чудово відбивають світло.

Вивчивши викиди від "шатлів", вчені виявили, що ноктилюсцентні хмари утворюються через день після запуску на великій відстані від траєкторії польоту: водяний пар розносять сильні вітри. Те ж саме могло статися і після вибуху комети.

 


Ключові слова: