Учені: Меркурій виявився ще більш залізним, ніж ми думали

Космічний апарат  NASA Messenger зробив третій і останній із запланованих обльотів навколо Меркурія, найближчої до Сонця планети у нашій Сонячній системі.  Після обльоту наукові інструменти космічного апарату передали нові дані про планету.

Головний висновок первинного аналізу даних такий: заліза і титану на Меркурії ще більше, ніж вважалося раніше. У NASA говорять, що Messenger виявив дуже багаті поклади заліза і титану прямо на поверхні Меркурію. Раніше за цією планетою вчені спостерігали в основному із Землі і навіть з нашої планети було видно, що на Меркурії є залізо. Тепер учені упевнені, що на цій планеті заліза дуже багато.

Раніше вважалося, що на Меркурії переважають силікатні і мінеральні з'єднання, тепер очевидно, що металевих з'єднань тут не менше. Дослідники говорять, що під поверхнею Меркурію заліза, швидше за все, ще більше, а вже ядро планети майже напевно є великою розплавленою залізною кулею.

Також на поверхні найближчої до Сонця планети було знайдено дуже багато титану у формі оксиду. Дослідники упевнені, що титан тут з'явився набагато пізніше за залізо, точніше кажучи, він є породженням тектонічних процесів на планеті. Крім того, дослідження побічно говорить про те, що меркуріанське залізо на поверхні планети, ймовірно, також походить з надр.

Нагадаємо, що Меркурій є найменшою з повноцінних планет Сонячної системи, вперше його відвідав у 70-х роках апарат Mariner 10. Діаметр планети складає 4880 км, в три рази менше, ніж у Землі. В той же час Меркурій - це одна з найтвердіших планет Сонячної системи, так, середня щільність її поверхні в 5,3 разів перевищує щільність води. Маса ядра Меркурія складає 60% маси всієї планети. Різниця температур тут дуже велика: від +425 градусів до -180. Крім того, Меркурій має надзвичайно тонку і легку атмосферу, яку називають екзосферою.

Відомо, що утретє Messenger пройшов всього в 228 км від поверхні планети. Всього за три обльоти апарат зняв 98% поверхні планети. Остаточно на орбіту Меркурія Messenger повинен вийти у 2011 році.

 


Ключові слова: Меркурій,