Темна матерія - джерело енергії для перших зірок у Всесвіті

Науковці з університету Мічігана, під керівництвом Кетрін Фріс, висунули гіпотезу, що перші зірки, у ранньому Всесвіті, складалися із темної матерії. Дослідники, називають ці перші зорі «Темними зірками», і вважають, що нагрівання темної матерії забезпечувало їх енергією замість термоядерного синтезу.

У ранньому Всесвіті концентрація темної матерії була надзвичайно висока, а це значить, що будь-яка звичайна зоря  природно містила велику кількість даної матерії. Всередині перших зірок містилися - теоретичні частинки, названі Слабко взаємодіючими масивними частинками (СВМЧ). Саме анігіляція1 цих частинок була джерелом енергії для зірок.

 «Ми вивчили поведінку СВМЧ у перших зорях, - повідомила Кетрін Фріс, - і виявили, що їх існування може радикально змінити уявлення про зоряну еволюцію. Так, як продукти анігіляції темної матерії всередині зірки, можуть давати достатньо енергії, щоб нагрівати зірку і запобігати її подальшому колапсу»

Проте анігіляція частинок даної матерії може відбуватися лише у «темних зірках», які масивніші за Сонце у 400 раз. Зорі, які містять мало темної енергії можуть збільшуватись, за рахунок використання темної енергії з навколишнього простору.

Такі зірки продовжують підсилюватись анігіляцією темної матерії, до того часу поки її достатньо для використання як джерела енергії. Коли темна матерія завершується, настає колапс і зірка перетворюється у Чорну діру.

Використання нових телескопів у майбутньому має допомогти виявити даний тип зірок, які мають у своєму складі темну матерію та вивчити СВМЧ.

 


Ключові слова: