Телескоп Spitzer знайшов вуглецеві зорі в нашій галактиці

У центрі Чумацького Шляху вперше виявлені вуглецеві зірки. Відкриття було зроблено за допомогою телескопа Spitzer. Зібрані ним дані також допомогли вченим підтвердити одну з теорій, що пояснює поведінку планетарних туманностей.

Вуглецеві зірки - це гігантські світила, в атмосфері яких переважає вуглець. Зірки цього типу були виявлені в інших галактиках, однак у Чумацькому Шляху знайти їх дотепер не вдавалося. Автори даного дослідження використали інфрачервоний спектрограф телескопа Spitzer для аналізу випромінювання, які випускають 40 планетарних туманностей (зірки, оточені іонізованою газовою оболонкою), що розташовані в нашій галактиці. 26 туманностей перебували в центрі галактики, а 14 - в інших частинах Чумацького Шляху.

Матерія, що оточує зірку в планетарній туманності, дуже сильно випромінює в інфрачервоному діапазоні. Аналізуючи випромінювання планетарних туманностей з центру галактики, астрономи змогли визначити, що туманності містять велику кількість кристалічних силікатів і поліциклічних ароматичних вуглеводнів. Ці сполуки містять, зокрема, кисень і вуглець.

Учені припустили, що відносно важкі в порівнянні, наприклад, з воднем, елементи в планетарних туманностях не викидаються постійно в їхню зовнішню частину, що типово для "звичайних" зірок. Ці речовини викидаються тільки в момент колапсу зірки у планетарній туманності. І лише після цього вчені можуть зафіксувати присутність більш важких елементів. Розуміння механізмів викиду в космічний простір важких елементів важливо для побудови теорій про виникнення планет, а також життя на них.

 


Ключові слова: