Телескоп "Гершель" завершив свою роботу

Європейський космічний телескоп "Гершель" завершив свою роботу - на борту апарату закінчився запас рідкого гелію, необхідний для охолодження його камер, у травні, після ряду технічних перевірок, він відправиться на геліоцентричну орбіту.

На апараті "Гершель", названому на честь британського астронома Вільяма Гершеля і запущеному на орбіту 14 травня 2009, встановлено найбільший і найпотужніший інфрачервоний телескоп у космосі. Діаметр його дзеркала становить 3,5 метра. Завдяки тому, що його камери охолоджувалися рідким гелієм, "Гершель" міг вловлювати випромінювання, що виходить від самих холодних об'єктів Всесвіту.

У понеділок вдень, під час сеансу зв'язку з "Гершелем" за допомогою станції далекого космічного зв'язку в західній Австралії, вчені отримали дані про те, що весь запас рідкого гелію - 2,5 тисячі літрів, який чотири роки повільно випаровувався, утримуючи температуру камер на рівні 271 градус нижче нуля - вичерпаний.

За допомогою "Гершеля" вчені провели понад 35 тисяч сеансів спостережень. Архів даних, зібраних телескопом, як сподіваються вчені, може приховувати в собі безліч таємниць космосу.

"Гершель" дав можливість побачити раніше небачені процеси, пов'язані з народженням зірок і формуванням галактик, дозволив виявити сліди води по всьому Всесвіті - від молекулярних хмар до новонароджених зірок і їх протопланетних дисків з поясом комет", - говорить один з учасників проекту Горан Пілбратт (Goeran Pulbratt) з Європейського центру космічних досліджень і технологій у Рейк'явіку (Ісландія).

 


Ключові слова: