Сучасні галактики оформилися близько 6 млрд років назад - учені

Геометрично правильні спіральні галактики виросли з дивних за формою структур, які досі присутні в ранньому Всесвіті, стверджують астрономи. Раніше було встановлено, що галактики мають тенденцію до зростання і зміни форми, але основна фаза конструкції галактик, що мала місце на найраніших етапах розвитку Всесвіту, досі залишалася загадкою.

Дослідники стверджують, що основна маса галактик у Всесвіті почала формуватися через декілька мільярдів років після появи Всесвіту 13,7 млрд років назад. Говорячи про спіральні галактики, до яких відноситься і наш Чумацький шлях, учені стверджують, що вони набули свої форми приблизно 6 млрд років назад. Досі вважалося, що це було значно раніше.

За допомогою даних, отриманих телескопом "Хаббл", група французьких дослідників встановила, що на форми галактик також вплинули і інші чинники, зокрема поглинання дрібніших галактик.

Згідно даним, які отримали вчені, зараз відомо три типи галактик - еліптичні, спіральні і лінзоподібні. Є і четверта група галактик - неправильні або нерегулярні, для яких характерна переривиста структура і великі включення міжзоряної речовини. Група європейських учених під керівництвом Франсуа Хаммера з Паризької обсерваторії вперше провела дійсно крупне дослідження видимих галактик.

На підставі локальної і віддаленої групи галактик, учені мають намір судити про їх еволюцію. В огляді брали участь 116 місцевих галактик, розташованих порівняно недалеко від Чумацького шляху, і 148 віддалених галактик. В результаті досліджень, астрономи прийшли до висновку, що 6 млрд років тому більшість сусідніх з нами галактик відрізнялися від того, як вони виглядають зараз.

"У минулому класифікація галактик повинна була б бути значно ширшою. Це означає, що за останні 6 млрд років багато галактик оформилися до сучасного геометрично правильного вигляду. Можна припустити, що в ранньому Всесвіті кожна галактика взагалі мала свою власну форму", - говорить Родні Серрано, один з авторів дослідження.

Дослідження показують, що в геометрично-симетричні форми галактики оформилися, пройшовши через серію злиття і поглинань. "Досі було прийнято вважати, що 8 млрд років назад наш Всесвіт виглядав приблизно так, як і зараз. Наші дослідження говорять про зворотнє", - говорить Серрано.

 


Ключові слова: Галактики,