SpaceX працює над багаторазовою ракетою

Амбіційний проект Grasshopper (англ - «Коник») зі створення недорогої ракети багаторазового використання розвивається з фантастичною швидкістю. Компанія SpaceX здійснила вже п’ять  тестових запусків своєї ракети. На останньому випробувальному польоті, незважаючи на вітряну погоду, ракета піднялася на висоту 250 метрів (що в 3 рази вище попереднього рекорду), зависла на деякий час в повітрі і з великою точністю приземлилася на стартовий майданчик.

Вперше ідею створити багаторазову ракету компанія SpaceX озвучила у 2011 році, а у вересні 2012 провела перше випробування.

Технологія Grasshopper вже у 2013 році буде випробувана на першому ступені двоступеневої ракети Falcon 9. Спочатку випробування проводитиметься над океаном, а у 2014, за планом розробників, перший ступінь космічної ракети зможе самостійно повертатися на стартовий майданчик.

Використання багаторазових ракет значно знизить ціну на доставку вантажів в космос, адже вартість пального становить не більше одного відсотка від загальної ціни ракети.

 


Ключові слова: