Розроблений атомний місяцехід

Прототип самохідного апарата з атомною енергетичною установкою представлений у Китаї. Як пише газета Shanghai Daily, проект розробляється в Шанхайському інституті проектування аерокосмічних систем для місячної експедиції 2012 року.

За словами директора інституту Ло Цзяня, апарат перевершить радянські місяцеходи й американські марсоходи.

Розрахункова швидкість китайського місяцеходу - 100 метрів за годину. Його висота - 1,5 метра, маса - 200 кілограмів . Керування пристроєм здійснюється дистанційно. Назву йому треба придумати.

Місяцехід обладнаний приладами для одержання тривимірних зображень навколишнього ландшафту, прямої трансляції відеозображення, взяття і дослідження проб ґрунту.

Ходова частина апарата дозволить йому підніматися по схилах, а система датчиків дозволить місяцеходові уникати зіткнення з перешкодами.

Робота над місяцеходом триває вже четвертий рік. Для цього в лабораторії шанхайського інституту створено полігон, що імітує поверхню Місяця. Зараз китайські фахівці займаються випробуванням усіх систем місяцеходу, повинен функціонувати за місячної гравітації ( що складає одну шосту від земної), сильного опромінення і великих перепадах температур (від -180 до 150 градусів Цельсія). Найближчим часом дослідний комплекс дооблаштують приладами, які імітують ці жорстокі умови середовища, відзначає газета.

Найбільшою проблемою розроблювачі місяцеходу називають його енергетичне забезпечення під час місячної ночі, що триває 14 земних діб. Оскільки сонячні батареї в цей час не виробляти електрику, у проектному інституті мають намір установити на борт апарата атомне джерело енергії.

Роботи над місяцеходом проводяться в рамках Проекту Чан-е, названого на честь персонажу китайської міфології на ім'я "місячна фея", зображеної у вигляді жаби зі ступкою. Чан-е була дружиною героя Хоу І, що дістав пілюлі безсмертя, щоб їм із дружиною перетворитися на богів. Однак Чан-е потай ужила весь засіб наодинці, піднеслася на небо й оселилася на Місяці.

Першим етапом Проекту Чан-е стане запуск штучного супутника Місяця, потім - у 2012 році - відправлення на поверхню Місяця мобільного самохідного апарата і, нарешті, після 2017 року - пілотована експедиція.

 


Ключові слова: