Росія буде підкорювати Марс
Незважаючи на попередній сумний досвід пов'язаний з дослідженням Марса та його супутників, роскосмос запланував у 2009 році запуск космічного апарату "Фобос-Ґрунт".
Варто нагадати що радянські космічні апарати ФОБОС-1 та ФОБОС-2 ( запуск 1988 р. ), через збої у системі керування не виконали свого основного завдання - доставки на поверхню Фобоса двох спеціальних зондів для подальшого дослідження цього супутника. Повним провалом також завершився запуск космічного апарату МАРС-96 (1996), ракетоносій не зміг вивести його на орбіту.
На даний момент визначено місце посадки російського космічного дослідницького апарата "Фобос-Ґрунт". "Розглядалися різні варіанти. Вибралинайпростіший район: в екваторіальній області на стороні супутника, постійно повернутої до Марса. Щоб з Фобоса можна було також досліджувати і саму планету", - заявив генеральний конструктор та генеральний директор НПО Георгій Поліщук в інтерв'ю, опублікованому на сайті роскосмоса.
Він уточнив, що запуск космічного апарата до супутника Марса відбудеться в 2009 році, тому що "це - найбільш сприятливе "вікно": Марс і Земля будуть на максимально близькій відстані". Наступне подібне "вікно" відкриється тільки в 2011 році. Крім того, Г.Поліщук нагадав, що апарат був готовий для запуску ще в 2005 році, але через недостатнє фінансування політ був відкладений на чотири роки.
Відповідно до програми, апарат "Фобос-Ґрунт" сяде на поверхню супутника Марса та зробить забір ґрунту, загальним обсягом близько 100 кубічних сантиметрів. Потім космічний зонд відділитися від перелітно-орбітального модуля, і за допомогою механічних відштовхувачів та власного двигуна покине Фобос та повернеться на Землю.
У цей час перелітно-орбітального модуль, що залишиться на Фобосі буде досліджувати сам супутник та червону планету Марс.
За словами російських науковців, дослідження Фобоса можливе завдяки старим радянським розробкам та можливо допоможе у майбутньому наблизитися до розгадки фундаментальних таємниць походження життя.
Ключові слова: