Приватна ракета «Антарес» вирушила в перший політ

Здійснено перший запуск приватної ракети-носія «Антарес», розробленої американською Орбітальною науковою корпорацією. Ракета, 21 квітня, стартувала з космодрому на острові Уоллопс, розташованому біля східного узбережжя штату Вірджинія.

Спочатку планувалося, що «Антарес» відправиться у перший політ 17 квітня, однак за кілька хвилин до старту запуск був відкладений з технічних причин.

Старт «Антареса» був проведений в рамках багаторічного договору між NASA і Орбітальною науковою корпорацією по комерційній доставці вантажів на МКС. Угода передбачає здійснення восьми запусків космічних апаратів, з яких перші два будуть тестовими.

Відповідно до плану, «Антарес» повинна була доставити на навколоземну орбіту модель вантажного космічного корабля «Сігнус», також розробленого Орбітальною науковою корпорацією, і вивести на орбіту кілька наноспутників типу PhoneSat.

В базовій конфігурації «Антарес» оснащена двома ступенями. Перший ступінь розроблений українським КБ «Південне» і являє собою модифіковану ракету типу «Зеніт». В якості палива використовутьсяє гас, а окислювачем виступає рідкий кисень. Двигуни першого ступеня створені американською корпорацією Aerojet. Друга, твердопаливна ступінь, розроблена компанією ATK. Крім того, при необхідності, «Антарес» може бути оснащена третім ступенем.

Розрахункова вантажопідйомність «Антарес» / «Сігнус» п'ять тонн - у п'ять разів більше, ніж може підняти космічний корабель Dragon, вироблений конкуруючою компанією SpaceX. Dragon вже здійснив два успішні стикування з МКС. На відміну від Dragon, «Сігнус» зможе доставляти вантажі тільки в один кінець.

 


Ключові слова: