Перші галактики здивували астрофізиків

Астрономи встановили, що процес появи нових зірок йшов у молодих галактиках набагато швидше, ніж вважалося до цих пір.

Відкриття було зроблено після вивчення галактики MS1358arc, віддаленої від Землі на відстань 12,5 мільярдів світлових років. Діаметр скупчення становить близько 6000 світлових років. Спостереження проводилися за допомогою наземного телескопа Gemini, розташованого на Гавайських островах, і орбітального апарату "Спітцер".

Аналіз випромінювання цього об'єкта дозволив встановити, що молоді зірки в далекій галактиці з'являлися зі швидкістю приблизно 50 світил на рік. До цього моменту астрономи припускали, що зірки народжувалися в перших галактиках зі швидкістю менше однієї на рік.

Вчені вважають, що MS1358arc була типовою для свого часу галактикою. Якщо це так, то швидкість появи нових світил у ранньому Всесвіті була раніше значно недооцінена. Крім цього астрономи відзначають, що дана галактика могла з часом розвинутися в схожу на Чумацький Шлях. Таким чином, нові результати дозволяють прояснити не тільки еволюцію Всесвіту в цілому, але нашої Галактики зокрема.

Настільки детальне вивчення віддаленого скупчення стало можливим завдяки явищу так званого гравітаційного лінзування. Відповідно до загальної теорії відносності, гравітаційне поле масивних об'єктів (у даному випадку цілих галактичних скупчень), здатне змінювати траєкторії руху променів світла, створюючи ефект лінзи. У результаті об'єкти, розташовані в кутовий близькості від скупчення, здаються ближчими, ніж вони є насправді.

 


Ключові слова: Галактики,