Подорож в часі можлива

Відомий ізраїльський професор Амос Орі створив математичну модель, що підтверджує можливість подорожі в часі.

Світова наука має всі необхідні теоретичні знання для того, щоб з повним правом стверджувати - подорож у часі можлива, вважає професор Ізраїльського технологічного інституту.

Інтерв'ю з ним опублікувала лондонська газета"Daily Telegraph".

Вона відзначає, що Амос Орі викликав днями справжню сенсацію, коли опублікував в останньому номері впливового наукового журналу "Physical Review" статтю з математичними обґрунтуваннями можливості подорожей в часі.

В основі роботи Орі лежить зроблений у 1949 році висновок колеги знаменитого Альберта Ейнштейна - Курта Геделя про те, що теорія відносності дає підстави припускати існування різних моделей часу й простору. Сам Ейнштейн відзначав, що при потужних силах гравітації відбувається вповільнення перебігу часу й викривлення простору.

На думку Амоса Орі, у випадку надання викривленій просторово-тимчасовій структурі форми кільця або спіралі, з'являється можливість подорожувати в минуле. При цьому з кожним новим витком у цій концентричній структурі людина буде усе далі заглиблюватися в товщу часу.

У минулому, учені наголошували, що однієї з невирішених проблем для створення машини часу була потреба в екзотичному матеріалі з надзвичайними властивостями -  речовина мала мати негативну щільність,  і лише за таких умов можна було б спробувати зробити петлю в часі.

Проте  за словами Амоса Орі , це більше не проблема, тепер можна сконструювати машину часу без екзотичної речовини. Зараз можна використовувати будь-який матеріал, навіть пил.

Однак для створення цієї машини часу необхідні гігантські гравітаційні сили. Вони існують біля таких об'єктів, як чорні діри, стверджує професор Орі.

Проте є ще декілька невирішених питань: стабільність космічного часу, стійкість матерії космосу під час подорожі. Ці проблеми мають бути вирішені за допомогою квантової фізики та математики.

Але, він визнає, що незважаючи на створення математичної моделі, що доводить можливість подорожі в часі, технічно зараз це не реально. Але процес розвитку технології настільки стрімкий, що ніхто не може сказати, якими можливостями людство буде володіти через кілька десятків років, підкреслює вчений.

 


Ключові слова: