Позаземне життя

У квітні цього року учені оголосили про відкриття невеликої скельної планети Gliese 581c,  придатної для життя. Астрономи визначили, що вона обертається навколо своєї зорі достатньо близько, це дало надію на існування на планеті рідкої води, адже за їхніми розрахунками середня температура на поверхні 581c може коливатися від 0 до 40 градусів Цельсія.

Проте комп’ютерне моделювання  Gliese 581c показало, що планета  дуже гаряча, а от її сусідка  Gliese 581d, може бути придатною для життя.

Gliese 581c (виявлена групою астрономів женевської Обсерваторії в Швейцарії) у п'ять разів масивніша за Землю. Розташована вона на відстані 20,5 світлових років від Землі, у сузір'ї Терези, і обертається навколо червоної карликової  зірки  Gliese 581.

Моделювання клімату   Gliese 581c, показало що це не «земний  рай», а скоріше всього далека Венера, де вуглекислий газ та метан створюють ефект теплиці (парниковий ефект), який призводить до  нагрівання планети  значно вище 100° С. Проте парниковий ефект, який руйнує всі сподівання на 581c, дає надію на існування життя на віддаленій планеті Gliese 581d. Ця планета трохи більша за  581c, скеляста, і у 8 разів важча за Землю. На перший погляд вона занадто далеко від своєї зорі, але ефект теплиці дає змогу нагрітись 581d до досить комфортної температури, і як наслідок – можливе існування води в рідкому стані.

Також була вивчена сама зоря Gliese 581, навколо якої обертається 581c  та  581d. Протягом 6 тижнів проводився моніторинг зорі Gliese 581, який показав, що це стабільне світило,  існує воно уже кілька мільярдів років. Це дуже важливий факт, адже на Землі знадобилося 3,5 млрд років для  еволюції від простих форм життя до Людини.  

Планетарна система Gliese 581, залишається поки що єдиною де можливе позаземне життя.

 


Ключові слова: