Навколо чого обертатися?

Про існування подвійних зоряних систем уже давно відомо в астрономії. Але яка доля планети у цих системах? Навколо якої зорі обертатися планетам? Відповідь на це питання спробував дати відповідь вчений Девід Триллінг з університету Арізони.

Використовуючи дані телескопу Spitzer , вчений зі своїми колегами дослідив 69 подвійних зоряних систем, на відстані 50 – 200 світлових років.

У 60% систем, відстань між зорями була всього 3 астрономічні одиниці, ці системи мали протопланетарні диски, при чому загальні, ( з протопланетарних дисків формуються планети). У порівнянні тільки 20% простих зір мають протопланетарні диски. Це дуже важливо, тому що у нашій галактиці 2/3 зоряних систем складаються з подвійних (а подекуди трьох та більше) зір. А значить можно говорити, що у нашій галактиці існує велика кількість планет.

Якщо зорі були на відстані 3-50 астрономічних одиниці, то ніяких протопланетарних дисків виявлено не було. При відстані більше 50 а.о. протопланетарний диск формувався навколо однієї із зір подвійної системи.

 


Ключові слова: