На Титані їжі для інопланетних організмів достатньо

Астрофізики встановили, що в озерах Титана присутня велика кількість ацетилену, який потенційно може служити їжею для інопланетних організмів.

Ідея про те, що екзотичні організми, які можуть існувати на Титані, використовують для отримання енергії для життєдіяльності ацетилен і водень, з'явилася в 80-х роках минулого століття.

Проте оцінки кількості ацетилену в озерах Титана показували, що його там дуже мало для підтримки життя - декілька долей на мільйон. В рамках нового дослідження учені аналізували кількість даного з'єднання, використовуючи дані, зібрані апаратом "Касіні". В результаті авторам роботи вдалося встановити, що кількість ацетилену може бути недооцінена на декілька порядків - вміст в океанах Титана цієї речовини може складати десятки тисяч долей на мільйон.

На думку учених, нові результати показують, що оцінка кількості ацетилену повинна стати першочерговим завданням майбутніх досліджень Титана. При цьому припущення про можливе існування у вуглеводневих озерах життя самі дослідники називають "спекулятивним". Багато астрофізиків вважають, що для вірогідної наявності живих організмів необхідно прояснити не тільки кількісний склад озер, але і вивчити умови в них. Так, на думку деяких учених, якщо в озерах відсутня вертикальна циркуляція, то водень і ацетилен розподіляться по різних шарах, що ускладнить використання цих речовин організмами. Температура на поверхні супутника Сатурна складає мінус 180 градусів за Цельсієм. За цих умов роль води на поверхні виконують рідкі вуглеводні - метан зокрема. Учені припускають, що на Титані йдуть метанові дощі і є метановий туман.

 


Ключові слова: Титан, Позаземне життя,