На супутнику Плутона можливо існують гейзери

Астрономам за допомогою системи адаптивної оптики обсерваторії "Кек" (Гавайські острови), вдалося виявити ознаки можливої наявності на Хароні (найбільшого супутника Плутона) активних гейзерів, схожих на гейзери Енцелада, супутника Сатурна.

На сьогодні немає фотографій гейзерів, проте про наявність їх свідчить характер розташування льоду на поверхні космічного об’єкта. На думку вчених, найбільш імовірним поясненням особливостей поверхні Харона є викид з надр супутника (глибоких розламів) рідкої води з розчиненим у ній аміаком, яка потрапляє згодом на дуже холодну поверхню Харона. Тривалість існування гейзерів може становити від декількох годин до декількох днів. Речовина, що викидається ними, може покрити весь супутник шаром льоду товщиною в 1 мм приблизно за 100 тис. років.

Проте постає питання: Звідки у надрах Харона рідка вода за умов наднизьких температур?  За словами Джейсон Кука з університету Арізони, відповідь на це питання просте: завдяки аміаку вода не замерзає, адже аміак виконує своєрідну роль антифризу.

 


Ключові слова: