На Енцеладі є все для зародження життя

Негативно заряджені іони, що утворилися з молекул води, в речовині, викинутій гейзерами Енцелада, були зареєстровані спектрометром зонда "Кассіні".

"Звичайно, виявлення води нас вже не дивує, але короткоживучі іони служать додатковим доказом існування на супутнику Сатурна підповерхневого океану", - говорить провідний автор роботи Ендрю Коутс з Університетського коледжу Лондона. Раніше подібні іони виявлялися на Титані, кометі Галлея і Землі, причому їх поява у поверхні нашої планети прямо пов'язана з рухом мас рідкої води (водопадами, океанічними хвилями).

Під час зближення зонда з супутником 12 березня 2008 року спектрометр зонда, який визначає співвідношення енергії і заряду іонів, зібрав нові дані. Фахівці відзначили на спектри відразу декілька піків, відповідних різним енергіям (масам) частинок, що указує на утворення великих іонних кластерів. Безпосередньо саму появу негативно заряджених іонів "водної" природи (ОН-, О-, Н-) автори пов'язують з диссоціативним прилипанням електронів до молекул. Час життя цих іонів обмежений процесом фотовідщеплювання електрона: наприклад, на Сатурні тривалість існування Н-, який "знищується" в реакції виду Н- + ν → Н + е-, складає всього шість секунд.

"На Енцеладі точно є вода, вуглець і енергія - одні з основних компонентів, необхідних для зародження життя", - робить висновок експерт.

 


Ключові слова: Енцелад, Позаземне життя,