Можливо, чорна дірка є «дверима» між світами

Як тільки не називали чорні дірки: «ті, що поїдають зірки», «згустки чорної матерії», «енергія унікального типу»... Але до розкриття їхньої суті ніхто до ладу не міг наблизитися. Навіть запуск Великого адронного коллайдера, однією з цілей якого є розкриття таємниці чорних дірок, теж поки що не дав результатів.

І ось напередодні Дня космонавтики в світі астрофізики справжній науковий фурор викликала спільна робота співробітника французького Національного інституту передових наукових досліджень Тібо Дамура і представника німецького Міжнародного Бременського університету Сергія Солодухіна.

Згідно теорії Дамура - Солодухіна, чорні дірки є ділянками спотворення простору і часу різних всесвітів, які забезпечують їх взаємне проникнення. Кажучи простіше, чорна дірка - це отвір між різними світами. А в кожній зі всесвітів, сполучених чорними дірками, є свої планети, зірки і галактики - деякі, можливо, навіть заселені. Ймовірно, примари, деякі НЛО і інші загадкові явища приходять саме звідти, з паралельних світів, пробившись крізь чорну дірку.

За теорією чорних дірок, всі об'єкти, що потрапили в них, зникають назавжди. А за теорією «дверей» - переміщаються по світах як в одному, так і в іншому напрямі. Солодухін і Дамур припускають, що одним з можливих рішень цієї суперечності можуть бути різні функції космічних «порталів»:

одні з них об'єднують різні світи,
інші повертають об'єкт назад в той світ, звідки він і прибув,
а треті - розривають його на дрібні частинки.

Єдиний вірний спосіб перевірити теорію - це спробувати зануритися в загадкову чорну дірку, але ризик вельми великий, оскільки величезна сила гравітації може розірвати кожен атом будь-якого фізичного тіла.

Учені вважають, що відмінність функцій «порталів» визначається тільки силою енергетичного поля чорної дірки: чим вона менша, тим більше шанс подолати нищівну дію чорної дірки і прослизнути в сусідній світ.

 


Ключові слова: Чорна діра,