Mars One набирає добровольців для колонізації Червоної планети

Компанія Mars One розпочала набір у групу з 4 астронавтів, для подорожі на Червону планету у 2023 році, з метою створення там людської колонії.

Повернення на Землю не планується. Якщо ж астронавти захочуть повернутися, їм буде необхідно сконструювати та зібрати відповідну ракету.

Проект вже отримав біля 10000 заявок, а після офіційного старту очікується на десятки тисяч претендентів.

Головні вимоги до претендентів стійкість, адаптивність, допитливість, винахідливість. Також учасники відбору повинні бути старше 18 років.

Засновник проекту, інженер Бас Лансдорп, стверджує, що його компанія вже розробила реалістичну дорожню карту і план фінансування проекту на основі існуючих технологій і, що місія цілком здійсненна.

Основні елементи, необхідні для життя на Червоній планеті вже присутні на ній. Наприклад, вода може бути отримана з льоду в ґрунті, також Марс має джерела азоту, первинного елементу повітря. Колонія буде оснащуватися спеціально пристосованими сонячними батареями.

Так ще у березні, Mars One повідомила, що уклала контракт з американською фірмою Paragon Space Development Corporation, яка займатиметься створенням та удосконаленням системи життєзабезпечення скафандра для марсіанської місії.

Вартість проекту складе $ 6 млрд.  Бас Лансдорп сподівається частину суми отримати за рахунок продажу прав на трансляцію, адже політ на Марс може стати вагомою медіа подією в світі.

Професор Жерар т'Хоофта, лауреат Нобелівської премії з теоретичної фізики в 1999 році, є послом проекту. Він визнає, що поки достеменно невідомі ризики для здоров'я. На людей буде діяти випромінювання "зовсім іншого характеру", на відміну від земного.

Проект має багато скептиків. Найбільше побоювань пов’язаних із здоров’ям майбутніх космонавтів.  Так доктор Вероніка Брей, з лабораторії Місяця та планет університету Арізони, стверджує: «Земля більш захищена від сонячної радіації завдяки магнітному полю.  Поверхня Марса дуже ворожа для життя. Там немає рідкої води, а атмосферний тиск слабкий (практично вакуум), рівень радіації вище, а температура дуже різниться залежності від дня і ночі, пори року чи географічного розташування. Високий рівень радіації може призвести до збільшення ризику розвитку раку, послаблення імунної системи і, можливо, безпліддя».

Щоб звести до мінімуму вплив радіації, астронавтам доведеться будувати житло під землею. Кілька метровий шар піску буде служити куполом для бази землян.

При прибутті на Марс, тіла космонавтів мають адаптуватися до місцевої сили тяжіння, що становить 38% від земної. Це призведе до фізіологічних змін (зменшення щільності кісткової тканини, послаблення м’язової сили) тіл астронавтів.

Мета місії створити постійну людську колонію. Перших чотири астронавта мають приземлитися на поверхню Марса в 2023 році та розпочати будівництво колонії. Кожні два роки до червоної планети будуть прибувати ще по 4 астронавти.

Засновник Mars One сподівається надихнути нові покоління, вірою, що все можливо, що все може бути досягнуто.

Бас Лансдорп вважає, що землянам необхідно встановити постійне поселення на Марсі, щоб прискорити наше розуміння формування Сонячної системи, походження життя, і не менш важливо, наше місце у Всесвіті.

 


Ключові слова: mars, Марс,