Підписуйтесь та слідкуйте за свіжими новинами про космос, цікавими статтями та іншими оновленнями на сайті за допомогою Twitter

Магнітне поле Меркурія існує мільярди років

Досліджуючи дані зондування Меркурія, які були отримані з апарату MESSENGER, вчені з Університету Британської Колумбії встановили, що магнітне поле планети існує вже мільярди років. І колись, швидше за все, воно було таким же сильним, як поле Землі.

Єдиний дослідницький корабель, що передавав дані про Меркурій до цього - Mariner 10, який пролітав повз планети 40 років тому. З його даних стало відомо, що у планети є своє магнітне поле, яке так само, як і земне, виникає завдяки обертанню рідкого металевого ядра. Правда, це поле слабше земного.

Більше кам'янистих планет з таким магнітним полем в нашій Сонячній системі немає. Та й у Меркурія вчені не очікували його виявити - занадто маленька планета повинна була давно охолонути. Мабуть, певні домішки сильно знизили температуру застигання ядра, і воно досі ще рідке.

Перед завершенням своєї місії MESSENGER робив дуже низькі прольоти над поверхнею планети, аж до висоти в 15 км. В результаті вчені виявили велику кількість намагнічених мінералів, що містяться в корі планети. Місця їх знаходження, судячи по кратерах від метеоритів, досить давні. Це може означати, що в далекому минулому дуже сильне магнітне поле Меркурія намагнітило мінерали кори.

На підставі щільності знаходження магнітних мінералів, їх віку і сили їх магнітного поля, вчені змогли зробити висновок, що магнітне поле у планети є вже 3.8 млрд років. При цьому сила цього поля у минулому могла бути в 100 разів більше, ніж зараз - тобто, порівнянна з силою магнітного поля нашої планети.

Висновки про наявність, магнітного поля Меркурія дозволяють вченим звужувати коло гіпотез про його походження і краще розуміти процеси планетарної еволюції.

Місія MESSENGER була досить складною. Політ почався в 2004 році. Для виходу на орбіту була обрана важка і довга траєкторія. Отриманих цим апаратом відомостей вистачить планетологам на довгий час роботи. Фотографії в різних світлових діапазонах, аналіз ґрунту та атмосфери, дані про склад кори (в т.ч. наявність води), магнітне поле - усі ці дані були отримано вченими в ході успішної місії, що тривала в чотири рази довше, ніж планувалося.

 


Ключові слова: Меркурій,