Космічний корабель для польоту на Марс створять у 2025 році

Створення міжпланетного корабля для польоту на Марс можливо не раніше 2025 року, про це повідомив голова Роскосмосу Анатолій Пермінов.

"Можливість польоту на Марс треба поєднати зі створенням корабля, на якому буде новий двигун на базі ядерної установки. І тоді, можна буде долетіти за місяць", - сказав Пермінов. За його словами, створення двигуна планується здійснити до 2019 року, створення корабля - не раніше 2025 року, а сам політ на Марс буде можливий тільки після 2035 року.

Абсурдом назвав глава Роскосмосу політ до Марса на існуючих в даний час в світі типах космічних кораблів. "Наші фахівці говорять, що готуватися до польоту на Марс треба, але летіти реально поки нема на чому. Це абсурд зараз летіти на Марс на тих кораблях і двигунах, які зараз є."

Політ на Марс

Пермінов підкреслив, що організувати політ на Марс можна буде лише на міжнародному рівні.

Витрати на створення транспортно-енергетичного модуля на основі ядерної енергетичної установки, відповідно до затвердженої програми інноваційного розвитку Росатому, складуть до 2018 року 254 млн. дол. США.

У 2013-2018 роках в рамках цього проекту має бути освоєно 9 інноваційних технологій. Саму установку планується розробити в 2017 році, а на 2018 рік заплановано підвищення рівня електричної потужності та економічності двигунів.

Говорячи про експеримент «Марс-500», голова Роскосмосу зазначив, що «ця програма повинна показати нам, чи в змозі людина витримати всі ті перевантаження, з якими вона зіткнеться при польоті на Марс. Поки при наявних наукових розробках нам вдається в режимі реального часу зберігати умови, що імітують штучний політ та всі умови штучного середовища для міжнародної команди астронавтів». Пермінов уточнив, що учасникам експерименту залишилося ще «летіти 72 млн км». Проект «Марс-500» стартував 3 червня 2010 року: шість добровольців на 520 діб «стали космонавтами» наземного імітатора космічного корабля.

 


Ключові слова: