"Кассіні" сфотографував два види хвиль на кільцях Сатурну
Космічний апарат "Кассіні" сфотографував хвилі на кільці A Сатурну. Фото були зроблені з відстані 279 тисяч кілометрів. При цьому світло падало на кільце під досить гострим кутом, що і стало причиною виникнення майже чорних тіней, добре помітних в центрі фото. Розмір одного пікселя складає приблизно кілометр.
На зображенні добре видно два види хвиль. Хвилі першого типу, що задаються світлішою градацією кольорів, добре помітні в лівій і крайній правій частинах фото. Ці об'єкти влаштовані таким чином, що їх хребти по спіралі кілька разів опоясують Сатурн. При цьому відстань між ними при наближенні до газового гіганта зменшується - спіраль ніби намотується на планету. Ці хвилі є наслідком неоднорідності кільця A.
У центральній частині зображення видно інший вид хвиль. Вони також опоясують Сатурн по спіралі, проте від першого типу їх відрізняє інтенсивніша градація кольорів, викликана більшою висотою хребтів, а також той факт, що відстань між ними зменшується у напрямі до планети. Ці хвилі обумовлені вертикальними збуреннями об'єктів в кільці.
Дослідники підкреслюють, що обидва види хвиль є результатом гравітаційної дії супутників Сатурну.
Ключові слова: Сатурн,