Галактика без зірок

Міжнародна група астрономів з Корнельського університету (США), оголосила, що  має остаточне підтвердження, існування «темної галактики», яка складається повністю з чорної матерії. Усі докази були опубліковані у звіті учених.

Об’єкт, названий VIRGOHI 21, був вперше виявлений  у 2000 р, під час вивчення галактики NGC 4254, у сузір’ї Діви. Навколо галактики NGC 4254 спостерігалося нехарактерне світіння газу, що вказувало на взаємодію з ще одною галактикою,  існування якої також підтверджувалося науковими обчисленнями. Якби це була звичайна галактика, її було б видно навіть у звичайний любительський телескоп. Але навіть телескоп Хабл нічого не виявив.

І лише зараз, за допомогою радіотелескопа WSRT (Westerbork Synthesis Radio Telescope), астрономи змогли дослідити об’єкт VIRGOHI 21, який виявився «темною галактикою». У галактиці VIRGOHI 21 не існує звичної для нас матерії, тому там відсутні будь-які зорі.

Було визначено межі цієї галактики за допомогою емісії нейтрального водневого газу, що знаходиться навколо галактики, також стала відома і маса, яка дорівнює 100 млрд. мас Сонця. Відстань від Землі до   VIRGOHI 21 складає приблизно 50 млн. світлових років.

Щодо походження «темної галактики» то існує думка, що вона була сформована з чорної матерії та нейтрального водню відразу після великого вибуху (народження Всесвіту), і зараз просто «подорожує» Всесвітом.

 


Ключові слова: