Для дослідження Європи NASA пропонує використовувати робота-черв’яка

Європа - дуже цікаве місце для проведення різного роду досліджень. Тим не менш, все це пов'язане з рядом труднощів, серед яких віддаленість Європи від Землі - не головна проблема. Справа в тому, що найбільш цікава область для вивчення - підлідна, а потрапити під лід Європи, товщина якого становить багато кілометрів, не найпростіше завдання. Крім того, при попаданні під лід (передбачається, що там - рідка вода) апарат повинен приготуватися до тривалого запливу з одночасним вивченням найбільш цікавих місць.

Для апарату потрібна енергія, якої для підтримки робота такого типу потрібно досить багато. У NASA пропонують використовувати гнучкого робота, схожого на черв’яка, який отримував би енергію з місцевих магнітних полів. Такий робот буде оснащений спеціальною антеною і «щупальцями» на задній частині, які будуть одночасно збирати енергію динамічних магнітних полів, і служити засобом пересування.

Варто зазначити, що цей проект був відібраний NASA з 15 найцікавіших проектів, поданих учасниками програми NIAC. У першій фазі програми переможців нагороджували грошима, із загальною сумою фонду в $ 100000. Якщо концепти, представлені авторами (наприклад, такі, як робот-черв’як) зможуть показати свою життєздатність протягом 9 місяців, авторів таких проектів нагородять ще раз. На цей раз загальна сума призового фонду - $ 500000.

 


Ключові слова: Європа,