3D-принтер надрукує місячну базу з місцевого ґрунту

У 2011 році НАСА опублікувала свій проект будівництва місячної бази за участю великої кількості роботів (екскаватори, бульдозери, подрібнювачі і т.д.). Зараз Європейське космічне агентство запропонувало альтернативний проект 3D-друку місячної бази, використовуючи в якості будівельного матеріалу місцевий ґрунт.

Проект ESA створений за допомогою архітекторів з компанії Foster + Partners. Для друку пропонується використовувати принтер D-Shape. На Місяці принтер зможе використовувати в якості матеріалу місцевий грунт, реголіт.

Реголіт - пухкий, різно-зернистий, уламково-пилової шар глибиною кілька метрів. Складається з вивержених порід, мінералів, скла, метеоритів, містить багато алюмінію, заліза і титану. Частинки дуже дрібні і мають високу можливість до злипання через відсутність окисної плівки на їх поверхні. Загалом, досить добре підходять для будівництва.

Проте, одного реголіту недостатньо: у суміш потрібно буде додавати периклаз. Це оксид магнію, який ймовірно доведеться доставляти із Землі.

Згідно проекту база складатиметься із чотирьох житлових модулів. Житлові модулі будуть з'єднані тунелями, на кожному з яких буде по чотири люки-ілюмінатора.


У якості підтвердження своїх слів, науковці, представили півторатонний будівельний блок, зроблений принтером D-Shape. Для друку використовувався матеріал, на 99,8% аналогічний реголіту, отриманий з базальтових порід одного з вулканів в центральній Італії.

Друкуюча головка 3D-принтера ходить по шестиметровій рамці. Робот друкує зі швидкістю 2 кубометри на годину, оновлена версія буде друкувати 3,5 кубометра на годину. Будівництво одного невеликого будинку займе близько тижня.

 


Ключові слова: Місяць,