Curiosity пробурив поверхню Марса

Американському марсоходу Curiosity вдалося пробурити два отвори на ділянці скелястої породи на глибину, що дозволила отримати зразки для аналізів.

За словами вчених, ще жодного разу поверхня іншої планети не вивчалася подібним методом. Представники НАСА назвали буріння на Марсі "приголомшливим досягненням". "Команда Curiosity подолала самий серйозний рубіж з моменту здійснення посадки апарату в серпні минулого року", - сказав професор Джон Гротцінгер, головний науковий співробітник проекту.

Марсохід бурив скелясту породу в кратері Гейл - глибокій западині, розташованій на екваторі Марса. "Кьюріосіті" досліджує цю ділянку Червоної планети, щоб встановити, чи могли тут коли-небудь існувати бактерії.

Інженерам довелося чекати цілих шість місяців, щоб пустити в хід свердло, яким оснащений двометровий маніпулятор марсохода - його роботизована "рука".

Минулого тижня апарат протягом деякого часу просто довбав, плоску ділянку скелястої породи. Це була перевірка різних функцій маніпулятора, після чого почалося буріння, спочатку всього на два сантиметри в глибину.

У результаті був отриманий дрібний сірий пил, який був цілком придатний для подальшого аналізу. Проте керівники проекту зважилися на буріння другої свердловини на глибину максимальну доступну для свердла – 6,4 сантиметра.

Зібраний пил буде розсортований в залежності від розмірів і об'єму складових його частинок та відправлений у дві бортові лабораторії марсохода - "Чемін" і "Сем".

Саме там і відбудеться детальний аналіз зразків, щоб визначити вміст мінералів та хімічних елементів. Особливий інтерес вчених викликає можлива присутність "вуглецевого сліду".

Передбачається, що перші аналізи будуть проведені в лабораторії "Чемін", так як від їх результатів залежатиме налаштування важливих показників в іншій лабораторії марсоходу.

Дослідження проводяться в западині, якій присвоєно позначення "затока Єллоунайф". Вона знаходиться приблизно за півкілометра від місця посадки апарату в 2012 році.

Результати, отримані шляхом буріння, допоможуть отримати більш докладні відомості про "вологий період" в історії Марса.

 


Ключові слова: