Чорна діра - шлях в інші світи

Астрономи припускають, що одне із самих загадкових явищ космосу - чорні діри – можуть бути ще таємничішими, ніж вважалося дотепер.

Пожирачі зірок, згустки темної матерії, енергія особливого типу – так називають чорні діри автори наукових теорій, що розкривають унікальні властивості цих особливих об'єктів. Тепер до цього списку додалася ще одна метафорична назва, придумана й обґрунтована астрофізиками з Німеччини й Франції, - "червоточина". Можливо, чорні діри виконують специфічну функцію, служать своєрідною зв'язковою ланкою між різними Всесвітами. Якщо це так, то б це допомогло вирішити квантову загадку, відому як інформаційний парадокс чорної діри.

Співробітник французького Інституту космічних досліджень Тібо Дамур разом із представником німецького Міжнародного Бременского університету Сергієм Солодухіним розробив нову теорію чорних дір. Відповідно до неї, ці невидимі об'єкти являють собою точки деформації простору та часу різних світів, що забезпечують їхнє взаємопроникнення. Простіше кажучи, Чорні діри є отворами між різними Всесвітами. У кожному з світів, з'єднаних цими космічними отворами, є свої зірки, галактики та планети - можливо, навіть заселені.

З іншого боку, концепція чорних дір припускає, що об'єкти, що потрапили в них, зникають назавжди, а теорія “дверей” між Всесвітами має на увазі можливість рухатися по них як в одному, так і в іншому напрямку. Солодухін і Дамур припустили, що одним з варіантів вирішення згаданого протиріччя можуть бути різні функції космічних "дверей": одні з них з'єднують різні Всесвіти, інші викидають об'єкт назад у той світ, звідки він і прибув, а треті - розривають його на дрібні частинки. Єдиний спосіб перевірити - це спробувати поринути в загадковий просторово-часовий портал, але, попереджають дослідники, ризик занадто великий, тому що велика сила гравітації може розірвати кожен атом будь-якого тіла . Астрономи думають, що, розходження функцій "дверей" визначається силою енергетичного поля: чим вона менше, тим більше шансів перебороти руйнівний вплив чорної діри й прослизнути в сусідній Всесвіт.

Ще одне питання - скільки займе шлях з одного світу в іншій. На нього німецько-французький науковий альянс дав відповідь досить невтішного характеру: швидше за все, перехід займе мільярди років. Час, думають фахівці, у цьому випадку повинен залежати від розміру Чорної діри. Якщо мікроскопічні "космічні двері" дійсно існують, то пройти через них теоретично можна буквально за кілька секунд.

 


Ключові слова: Чорна діра,