Підписуйтесь та слідкуйте за свіжими новинами про космос, цікавими статтями та іншими оновленнями на сайті за допомогою Twitter

«Чандра» сфотографував схожі на Сонце зірки за межами Чумацького шляху

Космічний рентгенівський телескоп "Чандра" отримав знімки молодих зірок, порівнянних за масою з Сонцем, в Малій Магеллановій хмарі. Знімок туманності NGC 602, в якій знайдені зірки, був опублікований на сайті телескопа.

Рентгенівське випромінювання від зірок цього типу вперше було отримано поза меж Чумацького шляху. Близькість Малої Магелланової хмари, в якій виявлені молоді зірки, а також відсутність на лінії прямої видимості газу і пилу дозволить краще вивчити їх еволюційні процеси.

Опублікований знімок є композиційним зображенням з трьох телескопів у трьох діапазонах електромагнітного випромінювання: оптичному (телескоп «Хаббл»), рентгенівському («Чандра»),  інфрачервоному (телескоп «Спітцер»).

Отримані раніше знімки «Хаббла» і «Спітцера» дозволили сказати, що в цій туманності знаходяться зірки з малим вмістом металів (у астрономії під металами розуміють всі елементи важче гелію). Саме ця ознака дозволила зробити висновок, що рентгенівське випромінювання надходить не від газових гігантів, а від зірок з малою масою на ранній стадії розвитку. Для створення випромінювання, яке зміг вловити телескоп «Чандра», в скупченні повинні знаходитися декілька тисяч малих зірок.

Характер рентгенівського випромінювання знайдених зірок збігається з раніше виявленими зірками в сузір'ї Оріона у нашій галактиці. Зірки в Чумацькому шляху містять більшу кількість металів, а це означає, що вони старші зірок з Магелланової хмари. Детальний аналіз зоряних скупчень допоможе виявити інші схожі еволюційні ознаки.

Магелланові хмари - галактики-сателіти Чумацького шляху - є найбільш зручними місцями для вивчення різних космічних об'єктів в силу своєї близькості.

 


Ключові слова: