«Чандра» сфотографував схожі на Сонце зірки за межами Чумацького шляху

Космічний рентгенівський телескоп "Чандра" отримав знімки молодих зірок, порівнянних за масою з Сонцем, в Малій Магеллановій хмарі. Знімок туманності NGC 602, в якій знайдені зірки, був опублікований на сайті телескопа.

Рентгенівське випромінювання від зірок цього типу вперше було отримано поза меж Чумацького шляху. Близькість Малої Магелланової хмари, в якій виявлені молоді зірки, а також відсутність на лінії прямої видимості газу і пилу дозволить краще вивчити їх еволюційні процеси.

Опублікований знімок є композиційним зображенням з трьох телескопів у трьох діапазонах електромагнітного випромінювання: оптичному (телескоп «Хаббл»), рентгенівському («Чандра»),  інфрачервоному (телескоп «Спітцер»).

Отримані раніше знімки «Хаббла» і «Спітцера» дозволили сказати, що в цій туманності знаходяться зірки з малим вмістом металів (у астрономії під металами розуміють всі елементи важче гелію). Саме ця ознака дозволила зробити висновок, що рентгенівське випромінювання надходить не від газових гігантів, а від зірок з малою масою на ранній стадії розвитку. Для створення випромінювання, яке зміг вловити телескоп «Чандра», в скупченні повинні знаходитися декілька тисяч малих зірок.

Характер рентгенівського випромінювання знайдених зірок збігається з раніше виявленими зірками в сузір'ї Оріона у нашій галактиці. Зірки в Чумацькому шляху містять більшу кількість металів, а це означає, що вони старші зірок з Магелланової хмари. Детальний аналіз зоряних скупчень допоможе виявити інші схожі еволюційні ознаки.

Магелланові хмари - галактики-сателіти Чумацького шляху - є найбільш зручними місцями для вивчення різних космічних об'єктів в силу своєї близькості.

 


Ключові слова: