Астрономи знайшли нейтронну зірку з вуглецевою атмосферою

Астрономам вдалося виявити у нейтронної зірки вуглецеву атмосферу. В рамках дослідження учених цікавила Касіопея А, яка ймовірно вибухнула близько 330 років тому.

При цьому до недавнього часу ученим не вдавалося виявити компактний об'єкт (чорну дірку або нейтронну зірку), який повинен був залишитися після вибуху. Це вдалося зробити тільки в 1999 році за допомогою рентгенівської космічної обсерваторії "Чандра". Знайдений об'єкт виявився всього 20 кілометрів в діаметрі.

Подальші спостереження показали, що даний об'єкт відрізняється від своїх побратимів, зокрема, особливостями в рентгенівському діапазоні електромагнітного випромінювання. Щоб пояснити ці особливості, в рамках нового дослідження учені припустили, що нейтронна зірка оточена атмосферою (її товщина складає близько 10 сантиметрів) з вуглецю. У побратимів Касіопеї А атмосфера складається з водню.

Дослідники припускають, що цей факт пов'язаний з відносною молодістю об'єкту. Зокрема, висока температура на поверхні призводить до термоядерних реакцій в атмосфері зірки, в результаті яких формується вуглець.

 


Ключові слова: