Астрономи встановили хімічний склад озер на Титані

Група астрономів визначила хімічний склад озер на Титані - шостому супутнику Сатурна.

Через особливості атмосфери шостого супутнику Сатурна неопосередковане визначення складових озер неможливе. Титан наполовину складається з кам'янистих матеріалів, наполовину - з водяного льоду. Атмосфера насичена простими вуглеводнями. Через їх високу концентрацію вчені довгий час не були упевнені, чи присутні вуглеводні в рідкому вигляді на поверхні Титану.

У 2008 році аналіз даних, зібраних зондом "Касіні", дозволив підтвердити цю гіпотезу. Проте точний склад озер залишався невідомим.

Автори нової роботи використовували інформацію, отриману "Касіні", а також комп'ютерні рівноважні моделі розподілу хімічних речовин на Титані. Дослідники зробили висновок, що основним компонентом озер є етан (76-79 відсотків). На другому місці знаходиться пропан (7-8 відсотків), на третьому - метан (5-10 відсотків). Крім того, "водоймища" містять 2-3 відсотки ціаниду водню, і близько 1 відсотка бутена, бутану і ацетилену. Цей склад відрізняється від складу, передбаченого більшістю існуючих гіпотез (етан, метан і азот).

Титан - один з найбільш досліджуваних супутників Сонячної системи. Це єдиний з її об'єктів, де виявлений погодний цикл, схожий на земний. Нещодавно вчені отримали докази існування на Титані туману.

Шостий супутник Сатурна був одним з двох супутників, вибраних в якості мети наступної міжпланетної експедиції. Проте на фінальній стадії відбору першість була віддана супутнику Юпітера Європі.

 


Ключові слова: Титан,