Американські прапори все ще стоять на Місяці

Американський учений Марк Робінсон, відповідальний за фото зйомку місячного орбітального зонда (Lunar Reconnaissance Orbiter), зізнається, що особливо часто його запитують про прапори, що були встановлені на Місяці астронавтами.

«Видно їх? Що від них залишилося?»

Пан Робінсон у відповідь заявляє, що флагштоки, швидше за все, ще стоять, а ось полотнища могли і не витримати суворого космічного випромінювання. Однак нові зображення LRO показали, що на посадочних майданчиках «Аполлонів» під номерами 12, 16 і 17 прапори відкидають тіні, тобто ще й досі майорять на Місяці! Правда, напевно, сильно вицвіли.

Джеймс Фінкеннон, інженер Дослідницького центру НАСА ім. Гленна, зробив підбірку зображень, щоб показати, як «подорожують» тіні прапорів слідом за сонцем.

Анімація, яка показує зміну довжини та "пересування" тіні від прапора США, встановленого місією "Аполлон-17". Зображення NASA/GSFC/Arizona State University

Таким чином, втрати як і раніше обчислюються одним-єдиним прапором, який був знищений місячним модулем «Аполлон-11» під час старту, про що розповідав астронавт Базз Олдрін. Судячи з отриманих фотографій, він мав рацію.

 


Ключові слова: