Пояс Койпера, Квавар (Quaoar)

Пояс Койпера, Квавар (Quaoar)

Квавар - об'єкт пояса Койпера, відкритий у червні 2002 року Чедом і Майком Брауном з Каліфорнійського Технологічного Інституту в Пасадене. Цей об'єкт пояса Койпера має діаметр, що становить половину діаметра Плутона (та становить 1/8 об'єма Плутона) і перебуває на відстані 1.6 млрд. км від Плутона (11 а.о.). Отже діаметр Квавара становить 1250 км - тобто він такий же, як і Харон - супутник Плутона. Квавар був самим великим з тіл Сонячної Системи, виявленим з моменту відкриття Плутона в 1930 році (і його супутника Харона в 1978) до початку 2003.

Швидше за все, як і більшість об'єктів пояса Койпера, об'єкт складається з льоду й скельних порід у рівних пропорціях. Чимало речовин, які на Землі представлені як рідини або гази, на Кваварі являють собою різні види льоду - водяний, метановий (природний газ), діокисди вуглецю (сухий лід) і багато інших. Ці дані отримані шляхом спостережень за допомогою телескопа ім. Кека.

Квавар був відкритий у результаті 7-місячних спостережень із використанням телескопа у Паломаре, Каліфорнія. Квавар перебуває від нас на відстані порядку 42 а.о.( 6 млрд. км), значно далі, ніж Нептун і Плутон, які на даний момент знаходяться на відстані 30 а.о. (1 а.о. - одна астрономічна одиниця, дорівнює відстані від Землі до Сонця, що становить приблизно 150 млн. км). Якщо рухатися звичайним кроком, то потрібно буде 100,000 років, щоб добратися до нього. Шаттлу (Space Shuttle), якщо він буде летіти з такою ж швидкістю, як при русі навколо Землі, потрібно 25 років, щоб добратися до Квавара. Світло від Сонця летить до Квавара близько 5 годин. Орбіта Квавара - майже кругова. Її ексцентриситет (міра витягнутості еліпса) менше 0,04, це означає, що його відстань до Сонця змінюється менше, ніж на 8% за Кваварівський рік (який триває 285 земних років). У цьому він сильно відрізняється від Плутона, ексцентриситет якого в 6 разів більше. Орбіта Квавара нахилена до площини екліптики (площини Сонячної Системи) на 8 градусів.