Іксіон (Ixion) — об'єкт поясу Койпера
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
 
 
 
     
 
Іксіон (Ixion) — об'єкт поясу Койпера, транснептуновий об'єкт, карликові планети
 

Іксіон

Іксіон (Ixion) — об'єкт поясу Койпера. Є одним з найбільших транснептунових об'єктів. Як і Плутон, Іксіон знаходиться в орбітальному резонансі з Нептуном (за три повних оберти Нептуна навколо Сонця, Іксіон робить два).

Іксіон (Ixion) — об'єкт поясу Койпера

Діаметр Іксіона складає 822 км. Ексцентриситет орбіти — 0,2412. Велика напіввісь орбіти — 39,5391 а.о. Колір поверхні  Іксіона — помірно червоний, приблизно такий же, як у Квавара. Альбедо трохи вище (0,15) в порівнянні з іншими об'єктами поясу Койпера — Кваваром (0,10) і Варуном (0,04). Останні спектральні аналізи вказують на те, що поверхня Іксіона складається з суміші темного вуглецю і толіна — гетерополімера, утвореного при опромінюванні води та органічних компонентів.

Відкритий Іксіон був 22 травня 2001 р., в чилійській обсерваторії Серро Тололо. Але про його відкриття було оголошено лише 1 липня 2001 р., в електронному циркулярі Центру малих планет (Смітсоновська астрофізична обсерваторія в Кембріджі, штат Массачусетс, США) під умовним позначенням  2001 KX76. 28 березня 2002 р. об'єкт був офіційно названий на честь царя Іксіона із старогрецької міфології, про що йшлося в електронному циркулярі Центру малих планет.

Номер Іксіона по каталогу малих планет: 28978.

 

 
Сонячна система, планети