Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
     
     
 
 

Малі галактики не загрожують Чумацькому Шляху

Група дослідників із США і Великобританії висунули гіпотезу, що зіткнення з прилеглими карликовими галактиками не повинні призводити до руйнування диска Чумацького Шляху.

Автори провели моделювання взаємодії спіральної галактики з її меншими «сусідами», в якому враховувалося вплив галактичного гало. Як виявилося, при зіткненнях речовина із сателітних галактик поступово переходить до головної, і через певний час вони припиняють своє існування.

Спіральна галактика при цьому не страждає, однак структура її диска змінюється: він нахиляється, його товщина збільшується по всій площі, а форма стає асиметричною. Збільшення товщини при цьому найбільше помітно на краях, оскільки гравітаційний вплив сателітної галактики змушує речовину перебувати на краях головної галактики; як відомо, диск Чумацького Шляху має саме таку форму.

«Звичайно, ми не можемо з точністю передбачити, що станеться з Чумацьким Шляхом, але нам точно вдалося змоделювати процес еволюції широкого класу галактик, подібних до нашої, - говорить один з авторів роботи Стеліос Казанцідіс з Університету штату Огайо. - Очевидно, зіткнення з сателітними галактиками не несуть особливої небезпеки, вони, скоріше, беруть активну участь у формуванні диска великих галактик».

 

  Розміщено: 2.09.2009