Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Вчені знайшли в метеориті два нових види вуглецю

У шматку метеорита вченим вдалося виявити два нових види вуглецю, один з яких раніше був передбачений теоретично, проте в природі ніколи не зустрічався. Стаття вчених з'явилася в журналі Earth and Planetary Science Letters. 

У рамках роботи вчених цікавив метеорит Хаверо, що впав у Фінляндії в 1971 році. Вивчаючи зрізи цього небесного тіла, відполіровані пастою з діамантовою крихтою, вчені виявили виступи заввишки близько 10 мікрометрів. Вони утворилися через те, що деякі вкраплення вуглецю в матеріалі "гостя" з космосу твердіші за алмаз. 

Спектроскопічний аналіз дозволив вченим встановити, що кристалічні решітки фрагментів належать до двох нових типів вуглецю - новий вид ромбоедральної решітки (що нагадує звичайний алмаз) і політип 21R. Останній до теперішнього часу не спостерігався в природі, а його існування було передбачене лише в теорії. За словами дослідників, твердість виявлених типів визначити поки що не є можливим. 

Вчені вважають, що нові форми вуглецю утворилися в результаті високого тиску і високої температури під час падіння небесного тіла. 

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 08.02.2010