Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Місію «Кассіні» продовжили  до 2017  року

Ясність з новим бюджетом NASA і програмою США з дослідження космічного простору зробила можливим продовжити місію зонда "Кассіні" до 2017 року. Космічний апарат як і раніше продовжить досліджувати Сатурн і його супутники, на що щорічно NASA виділятиме $60 млн.

Основна чотирилітня місія "Кассіні" закінчилася в 2008 році. Але потім її під назвою Cassini Equinox («Рівнодення») продовжили ще на 27 місяців — до вересня 2010 року.


Зонд Cassini. Фото NASA Jet Propulsion Laboratory

Нова місія отримала назву Cassini Solstice («Сонцестояння»). Вона дозволить вивчити зміни погоди Сатурна протягом великого інтервалу часу. Зонд почав працювати відразу після північного зимового сонцестояння, а завершиться місія через декілька місяців після літнього сонцестояння в травні 2017 року. «Розширення надає нам унікальну можливість простежити за сезонними змінами на планеті, починаючи з зими і до літа», — розповів науковий співробітник програми "Кассіні" Боб Паппалардо з Лабораторії реактивного руху в Пасадені. «Деякі з найзахопливіших відкриттів "Кассіні" все ще попереду», — упевнений він.

Під час розширеної місії "Кассіні" додатково зробить 155 витків навколо Сатурна, 54 рази пролетить повз найкрупніший супутник Титан і 11 разів — повз супутник Енцелад. Також продовжиться спостереження за кільцями Сатурна і магнітосферою планети. Періодично фахівці аналізуватимуть стан космічного апарату, щоб гарантувати виконання нових завдань.

 

За матеріалами: infox.ru Розміщено: 08.02.2010