Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Системи подвійних зірок можуть утворювати планети неодноразово

Планетні системи навколо подвійних зірок можуть поповнюватися новими "мешканцями" кілька разів протягом життя зірок. Такий висновок зроблений в статті дослідника з Гарвард-Cмітсоновського астрофізичного центру.

Подвійні зірки очима художника. Зображення з сайта nasa.govЗгідно сталим уявленням, планети утворюються з диска газу і пилу, що залишається навколо новонародженої зірки. Таким чином, зазвичай різниця у віці між планетами і світилом незначна. Автор нової роботи теоретично обгрунтував можливість другого і третього раунду планетоутворення в системах подвійних зірок.

Перше покоління планет навколо пари світил утворюється стандартним чином - із загального для обох зірок протопланетного диска. Шанс стати "батьками" другий раз з'являється у зоряної пари після того, як одне з світил починає вмирати. При цьому зірка викидає матерію, з якої можуть сформуватися нові планети. Третій раз планети утворюються при загибелі другої зірки.

Учений запропонував способи відрізнити планети другого і третього покоління від "первістків". У міру старіння зірки в подвійній системі притягуються одна до одної або, навпаки, віддаляються. Відповідно, планети, що сформувалися після початку цих процесів, виявляться далі або ближче до світил, ніж планети першого покоління. Крім того, планети другого і третього поколінь часто можуть бути масивніші за своїх попередників. Крупні об'єкти можуть утворюватися, коли матеріал вмираючої зірки "налипає" на одну із старіших планет.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 19.01.2010