Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Інтернет дозволив астрономам вперше побачити магнітне поле гамма-сплеску

Астрономи вперше зафіксували магнітне поле гамма-сплеску і виміряли його характеристики. Ученим вдалося зробити це завдяки інтернету.

Художнє уявлення гамма-сплеску. Зображення NASAГамма-сплесками називають потужними викидами енергії з надзвичайно короткими довжинами хвиль. Вони можуть тривати від декількох мілісекунд до декількох годин. Через їх короткочасність гамма-сплески дуже складно вивчати.

Орбітальний телескоп NASA Swift "заточений" під пошук гамма-сплесків, проте він здатний вивчати дуже обмежений набір їх характеристик. 2 січня 2009 року Swift зареєстрував гамма-сплеск і негайно передав інформацію про нього на декілька телескопів в різних частинах світу.

Одним з одержувачів повідомлення був розташований на Канарських островах Ліверпульський телескоп. Він оснащений детектором поляризованого випромінювання - випромінювання, характеристики якого залежать, зокрема, від магнітного поля. Отримані телескопом дані дозволили астрономам зробити висновок про наявність магнітного поля гамма-сплеску.

 

 

  Розміщено: 12.12.2009