Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Астрономи знайшли перехідну ланку між чорною діркою і кварковою зіркою

Американським астрофізикам вдалося виявити (поки тільки теоретично) новий клас космічних об'єктів, який отримав ім'я електрослабкі зірки. На думку учених, дані космічні тіла є перехідною ланкою між кварковими зірками і чорними дірками.

В рамках дослідження учених цікавили подробиці перетворення зірки в чорну дірку (така доля чекає світила масою понад 2,1 сонячних). Справа в тому, що під час гравітаційного колапсу зірка проходить декілька етапів, в деяких з яких вона може залишатися достатньо довго.

Так учені встановили, що в деякий момент в ядрі світила, коли під впливом колосальної гравітації матерія розпалася на кварки (стан кваркової зірки), останні можуть об'єднуватися в лептони. Ці елементарні частинки не беруть участь в одній з чотирьох фундаментальних взаємодій - силовій, тому нові об'єкти і отримали назву електрослабких зірок (лептони беруть участь в слабкій, електромагнітній і гравітаційній взаємодіях). При цьому процес утворення лептонів учені назвали електрослабким горінням.

Розрахунки дослідників показують, що електрослабке горіння може утримувати зірку від остаточного колапсу достатньо довго - до 10 мільйонів років. Це означає, що, теоретично, астрономи зможуть виявити подібні об'єкти в космосі. На даний час дослідники займаються розрахунком спектральних особливостей і світимості об'єкту, які дозволили б виділити електрослабкі зірки серед безлічі інших космічних тіл.

Необхідно відзначити, що існування навіть кваркових зірок поки що знаходиться під великим питанням. На даний час існує всього декілька кандидатів на роль цих загадкових об'єктів. Серед них наднова SN 1987A, вибух якої відбувся більше 20 років тому. Гіпотеза про утворення кваркової зірки дозволяє пояснити дивність цієї наднової - серед її залишків немає ані чорної дірки, ані нейтронної зірки. Розрахунки показали, що кваркова зірка, яка утворилася, повинна бути досить холодною, тому її складно виявити.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 12.12.2009