Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Каліфорнія вирішила отримувати електроенергію з космосу

Влада американського штату Каліфорнія схвалила операцію між компаніями Pacific Gas and Electric Company і Solaren, згідно якої перша купить близько 200 мегават електроенергії у другої. При цьому електрика буде вироблятися на орбіті і відправлятися на землю за допомогою радіопроменя. Поставки повинні розпочатися в 2016 році.

Отримання сонячної енергії у відкритому космосі є дуже перспективним. У космосі сонячним батареям не заважає погана погода. Проте основною складністю подібних проектів є висока вартість. Так, згідно проведеному звіту NASA 2001 року, окупність подібних проектів маловірогідна.

Для отримання електрики компанія Solaren планує використовувати супутники з надувними дзеркалами, які фокусуватимуть світло на відносно невеликих батареях. Це дозволить добитися високої продуктивності при відносно невеликих розмірах апаратів, тобто фактично вирішити проблему високої вартості доставки сонячних батарей. В даний час, проте, ніяких практичних напрацювань у Solaren немає.

Зараз в американських штатах, у тому числі і Каліфорнії, діє ряд законів, згідно яких найближчими роками частка поновлюваних джерел енергії в енергетиці повинна вирости. Таким чином, влада вимушені звертатися до найрізноманітніших проектів.

Зовсім недавно схожий проект отримав державну підтримку в Японії. Так до 2030 року ця країна планує створити систему орбітальних сонячних батарей. Японське космічне агентство JAXA займається розробкою проекту з 1998 року, до створення сонячних панелей в космосі приєдналися відібрані урядом крупні компанії: NEC, Sharp, Mitsubishi Electric і Fujitsu.

 

За матеріалами: novosti-kosmonavtiki.ru Розміщено: 08.12.2009